Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bootable NVMe Samsung 960 Evo na HP Z420

Hezky vecer,

rad bych se zeptal, jestli mohu pouzit SSD disk Samsung 960 Evo do pracovni stanice HP Z420 s Win 10. BIOS sam o sobe nenabizi podporu NVMe disku. Kazdopadne lze aktualizovat na novejsi UEFI.
A pak jsem nasel tenhle clanek, ktery me nakopnul o Samsung 960 Evo jeste popremyslet.

simplified installation of samsung 960 evo on hpz420

The generic sequence of modifying a system for NVMe support is complex. See:

"Guide about how to get full NVME support"

Which in effect decribes techniques by which is, "probably valid for all Intel 6,7,8,and 9-series chipset systems", using UEFI BIOS, by adding a mainboard EFI module to BIOS. But, that is an expert procedure and, like modiying the registery, seems a bit risky.

The Samsung 960 Evo user manual indicates that in system having a UEFI Bios v.2.3 or after, the Samsung NVM Express driver 2.1 driver supports the Samsung NVMe SSD 960 PRO, 960 EVO and 950 PRO. The installation appears quite straightforward, the drive has to be already installed in the system to load the driver. Elsewhere, I saw notation that the drive has to be GPT partitioning and not MBR, but I can't confirm that aspect.

So, the range of NVMe M.2 drives usable as the boot drive in zX20's is limited using the Samsung NVMe Driver 2.1.exe , but as it includes the very attractively priced 960 Evo, that's good news. I should mention that I haven't yet seen any banchmark results for the Samsung 960 Evo in an HP zX20, but i'm very optimistic.

Tzn. ze aktualizace BIOSu a driveru od Samsungu by mela stacit? Ale rikam si, jestli to neni driver jen pro OS /pro win8 a starsi/ a nema co docineni s BIOSem, do ktereho moc hrabat nechci, neb tomu nerozumim.

Umite poradit, nema nekdo zkusenost? Bude to fungovatt?

Dekuji za rady

A co mi schazi pro uspesny boot? Mam spravny slot a s aktualizaci BIOS zrejme prichazi i podpora pro NVME disky, coz naznacuje i tvrzeni hp ze tento update umozni pouzivani HP Turbo G2 coz jsou NVMe disky zapojene stejnym zpusobem. Pripadne, jak ted ctu, dat driver na USB, ktery se pak asi tedy chova jako EFI modul, jak rikas. Mozna to je blbost, ale takhle jsem to pochopil. Diky.