Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC a bootování s flash disku

Dobrý večer, přítelkyně mi donesla starý netbok a jestli bych ho mohl reinstalovat. Mám problém s najitím flash disku v boot menu v biosu.
Jde o sestavu: intel atom 1,66GHz 1GB ram jde o asus 1005px.
Když dám v biosu boot device priority tak mám na výběr: hdd, removable dev,atapi cd rom,neteowk.
Flash disk formátu NTF to nezobrazí.
Když dám boot-hard disk drives tak to tam načte hdd a flashku. Když dám do 1sd drive usb flash dish a jako 2nd hdd tak až potom se mi v boot menu objeví flashka ale už hdd ne.

Recovery partition už není? Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition

Pokud se nedaří provést přenastavení v BIOSu, tak zkus přes boot_menu.

Jestliže se nebude stále dařit, ověřit v jiném PC, zda lze z flash disku opravdu nabootovat.

Dalším řešením je vyjmout z netbooku disk, ten promazat v jiném PC třeba KillDiskem, pak by mělo začít automaticky načítání systému z flash, protože disk v netobooku bude uplně prázdný.

Dalším řešením je možnost zkusit použít externí DVD mechaniku s instalací na DVD.