Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdelenie HDD a preinstalacia Windowsu

Zdravim.

Pouzivam na PC W10 Enterprise(90 dnovu verziu) a pomaly sa blizi ku koncu. Planujem rozdelit HDD a nainstalovat W7, neskor ho updatnut na W10. Chcem sa teda spytat na nejake tipy skusenejsich na co si davat pozor, pripadne co spravit aby som nevymazal nejake data alebo nieco nepokaslal. Dakujem.

downgrade -> w7 není možný, čili normální čistá instalace w7, na pokud možno prázdný disk.
svoje data si odstěhuj někam pryč.
nainstalované programy nemá cenu zachraňovat, po instalaci nového systému nebudou fungovat.

z nějakého bootovacího partition manageru se dají zrušit současné oddíly na disku a vytvořit tvé vysněné nové, rozumně rozdělené. (já dávám 64gb c:, zbytek d:, ale někdo může mít jiné požadavky)

ale ten mezikrok s instalací w7 je zbytečný. jestli máš product key w7, jde stejná verze w10 rovnou stáhnout (viz komentáře) a nainstalovat. pochopitelně zase na prázdný disk, protože ta enterprise se nedá "updatovat" na domácí verzi.