Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při hraní her ! Dříve to nedělalo

Zdravím, potřeboval bych pomoct, již dlouho podezřívám Pevný Interní Disk v počítači který při složení počítače při hraní náročnějších her krásně stíhal... ale po nějakých dvou rocích mi u třeba Battlefieldu 1 - většinu na High Settings a bez problému 70fps ale čas od času mi hra zamrzne na 0,50 sekund cca. a spadne na 15fps a hned po tom zase zpátky na 70fps, potom jsem rychle dal Správce úloh aby jsem zjistil co je zátěž, ale jak tak koukám tak DISK při hraní je 100% a nestíhá okay ale je tu ještě jeden problém cca týden GTA 5 High Settings a nesekalo se to ani nezamrzalo, dnes spustím hru a po chvilce se začne strašně zasekávat a zamrzat, kdyby to bylo od Grafické karty nebo od Ramek tak to dost dobře poznám a vím kolik mám fps. Myslíte že mi odchází Pevný Interní Disk ? a tím pádem je na čase koupit noví nebo stačí jen reinstalovat Windows a vyčistit celý disk ? Windows mám v běhu asi 2 roky.

Disk můžeš otestovat (utilita výrobce nebo třeba HD Tune), včetně testu povrchu disku. POdívat se na hodnoty S.M.A.R.T.

Jsi stoprocentně přesvědčen, že ty Windowsy jsou pořád ve stejné (vynikající) kondici jako při jejich instalaci, že nejsou zahnojené kdoví čím?

Právě je to tak 50% na 50% buď Windows s prominutím za*raný soubory a nedej bohu i viry co antivirus nenalezl, nebo je tu stále možnost že HDD už umírá a jestli neni na čase zakoupit noví, jinak určitě to otestuji, je i právě divné že i na ploše když něco chci udělat s HDD tak je to hrozně pomalé, dnes jsem aktulizoval Windows na největší verzi tak uvidíme jestli se něco změní, při nejlepším řešením bych prostě přeinstaloval Win 10. Díky za odpověď ! :)