Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání filmů na starém netbooku

Zdravím,
mám dotaz. Mám starý netbook, který chci používat jako zobrazovadlo na filmy na trochu větší obrazovce než je mobil. Mám problém, že všechny větší filmy (kolem 2GB) se mi sekají a nestíhají se nahrávat. Zato menší (kolem 200MB) jedou v pořádku. Zkoušel jsem různé operační systémy jako lubunti, xubuntu, android ale všude stejný výsledek.
Hardware:
Atom N270 1x1,6GHz + HT
1GB DDR2 RAM
integrovaný grafický čip
60GB ssd
Vím, že to je staré a nevýkonné, ale filmy snad nejsou nic náročného.
Jediná možnost co mě napadá je, že jsou malé ramky a větší soubor se nahrává z disku ale nahrávání je pomalé.

Filmy, hlavne ty velke pouzivaji pokrocilou kompresi obrazu a na prehrani je pak potrebny velky vypocetni vykon, ktery to da zase dohromady. A cim vetsi rozliseni filmu, tim vetsi vykon je treba.

Moderni prehravace umi vyuzit hardware graficke karty, ale ve tvem pripade neni co vyuzit, takze to odre procesor.