Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný zdroj?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující problém.
Mám doma starší ata disky a dělám na ně zálohy. Proto mám 2 takové červené čínské adaptéry z Aukra.
Při včerejší záloze, kdy jsem připojil 2 disky na jednu větev zdroje Seasonic 520W S12II, mi začala hořet izolace červeného drátu u jednoho adaptéru.
Vypnul jsem PC a vše odpojil. Pak jsem zkusil jen 1 disk a PC v pohodě.
Jenže když jsem pak PC vypnul, abych odpojil disk, šel znovu zapnout až po asi deseti minutách, ani větráky, ani diody. Po zapnutí a vypnutí to udělal ještě asi 2x. Pak už fungoval normálně.
Původně jsem myslel, že se zdroji nic nestalo, že se kabel poškodil přechodovým odporem, teď si nejsem jistý. Samozřejmě jsem po prvním nenaběhnutí raději vyndal a zandal kabely k desce a ke komponentům.
Zdroj je v záruce, ale nechtěl bych ho posílat, když nevím, jestli je nebo není v pořádku. Dá se to laicky nějak zjistit? Děkuji.

Ten červený adaptér je zasunut do disku, k němu je dodávaný kablík pro připojení napájení z molexu od zdroje. Disk je tedy napájený přímo a adaptér zvlášť. Samozřejmě z adaptéru do desky vede ještě kabel sata. Ten používám můj, ne dodaný k adaptéru, ten je krátký.
Ten dodaný kablík-redukce od adaptéru má černý a červený drát. A z červeného drátu slezla během pár sekund po zapnutí pc izolace.
Taky jsem myslel, že zdroj je v pořádku, ale pak po vypnutí bylo několikrát potřeba počkat cca 10 minut, než zareagoval opět na tlačítko spuštění. Bojím se, že odešla nějaká ochrana vevnitř, že je poškozený.

Ak je zdroj v poriadku (jeho ochrana), tak po zapnutí a zoskratovaní červeného a čierneho káblika sa musí zdroj vypnúť (či farby sedia s tvojim aukro adaptérom musiš vedieť ty) . Potom stačí na pár sekúnd odpojiť jeho napájanie a musí znovu fungovať. Ak ti to horelo, tak asi nebol čistý skrat a vypol sa až keď sa v ňom niečo prehrialo. Potom je možné, že si musel čakať dlhšie. Ak nemáš strach pripájať disk so svojimi dátami k niečomu z aukra, tak sa nemusíš báť ani teraz.

Myslím, že si nerozumíme. Asi jsem to popsal složitě.
Zdroj se nevypnul, vypnul jsem ho já, vypínačem, protože jsem viděl tavit se izolaci.
Adaptér je sice z Aukra, ale normálně je k dostání na důvěryhodných shopech v ČR, jen několikanásobně dražší o poštovné a záruku. A jak jsem psal,přippojuji ho občas na zálohy, doteď fungoval.
Za další, počítač funguje, ale měl několikrát potom problém s tím, že po vypnutí se nedal zapnout, muselo se cca 10 minut čekat.
Jestli jsem vás dobře pochopil, mám možnost vyzkoušet zkratovat na zdroji červený a černý drát, jestli se vypne. Myslíte, že tím zjistím příčinu nezapkkutí PC po předchozím vypnutí? Moc tomu nevěřím.

My si opravdu nerozumíme.
ZDROJ A PC NYNÍ JEDE! Několikrát za sebou nenaběhl okamžitě, ale pak se závada přestala projevovat. Čeho bych dosáhl tím, že tento nyní fungující zdroj nahradím jiným? Jak bych tím prověřil současný zdroj?
Já se snažím zjistit, jestli je zdroj a)funkční, b)opravitelný, c)neopravitelný.
Jiný zdroj jistě koupit můžu, ale to bych se nejspíš neptal na moji otázku.