Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření paměti RAM

Zdravím.
Poraďte mi prosím jestli jde v tomto pc
https://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-h30-00-cerna_ 4/169600/produkt
Vyměnit paměť RAM ze 4GB na 8GB? Nevím jestli vůbec bude schopnej s 8GB spolupracovat.
Počítač sem rozdělanej ještě neměl, takže ani nevím kolik slotu na RAM v něm je.
Speccy udává 1 slot ale v návodu (je na vícero typů) jsou nakresleny sloty 2. Takže nevím,
jestli koupit +1x 4GB, nebo 1x 8GB. Jestli to někdo pozná z toho popisu, může mi poradit?
Samozřejmě to poznám až to rozdělám, ale pc je ještě v zaruce a nechci tam zbytečně lézt, dokud to nebudu vědět.
Teď jen chci přednostně vědět, jestli to vůbec utáhne těch 8GB, nebo ne. Popřípadě doporučit jakou RAM koupit.
Díky Svoboda.

Celkovo to podporuje max. 8GB RAM, takze ak mas jeden 4GB modul tak idealne dat tam stejny druhy. Jaky modul tam mas vypise napr. CPU-Z na karte SPD. Mas tam presne modelove cislo.
(a ako uz naznacil karel, nevieme co od toho cakas, ale aby si nebol potom nemilo prekvapeny ze sa nic nezmenilo)

Ve správci uloh mam teď když nic nedělám, jen jsem na netu, v kolonce vykon-paměť 2,2/3,9 GB (56%).
Hry nehraju, ale Asassina to utahne neseká se. GTA taky, ale to už je horší :-) ne hehraju a ani nebyl kupovanej na hry. Chci ho zrychlit. Surfuju, stahuju videa, vypaluju, Facebook a tak...

Toto nasala AIDA:
Vlastnosti paměti:
Velikostní faktor (Form Factor) DIMM
Typ DDR3
Velikost 4 GB
Maximální rychlost 1333 MHz
Aktuální rychlost 1333 MHz
Celková šířka 64 bit
Šířka dat 64 bit
Ranks 1
Umístění A1_DIMM0
Banka A1_BANK0
Výrobce Undefined
Sériové číslo 43D78798
Nálepka A1_AssetTagNum0
Číslo dílu RMT3170ME68F9F1600

ten "Ranks" to je slot paměti? To by znamenalo, že to má jen jeden...

Tak to vadit asi nebude, ale jestli to má finančně cenu, když to nebude rychlejší. Sem se dočetl, že blbej Messenger zežere 2GB. Asi to bude pravda, protože pak se pc opravdu nechce hýbat, když si u toho otevřu ješte net a zahraju hrady (GoodGame Empire). To si vzpomínám, že mi to napsalo nedostatek paměti. Ale fakt je, že jsem měl otevřený 2 prohlížeče s hradama a messenger a po nějaké době vyskočila ta hláška s nedostatkem paměti. Běžně toto, ale neaplikuji. Tak to nějak vzniklo. Ta uvaha, že bych RAM rozšířil. Promyslím to. Dik za rady.

Tak si najdi niekde nejaku 4GB DDR3 (1,5V) akukolvek, malo by to fungovat. Ak tam je druhy slot. Ale zarucit ti nikto nezaruci ze to zobere akukolvek kombinaciu modulov. Stejnu co mas normalne asi nezozenies (nejake cinske OEM ci co - vyrobca ramaxel) len niekde na ebay asi (podla toho RMT3170ME68F9F1600).

Hmmm. To je samej problem. Necham si to projít hlavou. Ale nejsíš to necham tak. Kor když mě tady přesvědčujete, že to nejspíš a ni nepoznám jestli je to rychlejší. Ušetřim 600-800 Kč za novou RAM. Dik za rady.