Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 problémy se zvukem

Zdravím, mám problém s Win10.
Po instalaci mi nefunguje zvuk, respektive mi to píše, že nemám zapojené reproduktory ani sluchátka, sice mi to píše že mám zapojený nějaký realtek digitial output ale nic nehraje (přikládám screenshot). Mám win10 i win7 zároveň a na win7 zvuky šlapou jak mají. Zkoušel jsem si i aktualizovat ovladače zvukové karty ale bez výsledku.
Byl bych moc vděčný, kdyby jste mi pomohli s tímto problémem. Když tak mi pište co potřebujete poslat abyste mohli diagnostikovat problém, nejsem moc v počítačích zběhlý. Děkuji.

Základní deska - MSI 770 C45

Píšeš kraviny!
On tie ovládače má. Inak by mu neponúkalo zariadenia - a keďže Realtek Digital Output sú aktívne - znamená to, že má správne ovládače, len ich má nesprávne nakonfigurovan, resp. určené je nesprávne výstupné zariadenie - má sa zapnúť Reproduktory a nastaviť ako predvolené. Digital Output potom stačí Vypnúť. Budú stále pripravené, ale nebudú aktívne.

Kraviny pises ty.
Ovladace ma asi blbe (zrejme nejake co si W10 same stiahli kdesi v riti), ptz mu nezdetekovali jack.
Alebo ma vadny jack. Alebo to strka dopredu do kejsu a ma stary kejs. V tom pripade si moze vypnut detekciu jacku v ovladacoch.
Dovtedy si reprouktory zapnut nemoze, ptz mu to pise NEZAPOJENO.

Ked to je nezname tak to ma 3.kartu kde je aj polozka Hardware ID a tam su napisane hardware ID a potom ti to bude zname. Alebo googlu.

Ked mas realtek zvukovku tak by si mal mat niekde vpravo dole apod realtek ikonku a tam sa dala zvycajne vypnut detekcia. Ked to nemas tak si asi vobec spravne ovladace nenainstalil. Nejake su aj na www.realtek.com (klikas na HD Audio codec driver). Tu su rozne obrazky, ale moze to byt uz inac vo W10 https://www.sevenforums.com/sound-audio/280951-rea ltek-disable-jack-detection.html

Kam presne je strceny ten reproduktor?

Pretože Realtek Digital Output je DIGITÁLNY zvukový výstup. A ty máš reproduktory/slúchadlá ANALÓGOVÉ!
Musíš si nastaviť ako predvolené zariadenie Reproduktory. A Realtek Digital Output nepoužívať.
Stačí na to druh v poradí kliknúť, nastaviť ako predvolené a povoliť používanie.