Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se sluchátky

Dobrý den rozbili se mi sluchátka u jacka což není takoví problém to opravit kouknul jsem se kde jaký drátky byli a vše dopadlo jak má až na to že levý i pravý hraje stejně i když má hrát jen levé tak úplně stejně hraje i pravé dřívé když byl zvuk jen v levo tak v pravo taky ale jen tak lehce a teď je to stejný nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji předem za veškerou pomoc.

zkoušel jsem to na dvou jackach a na obou to bylo stejné a u toho druhého jsem si na 99,9% jistej že to k sobě připájený není a když se dva drátky spojí tak by to mělo hrát špatně zkoušel jsem to na mobilu při pájení jak se to chová když to dám k sobě ty drátky (nepájil jsem když jsem měl jacka v mobilu aby si tady zas někdo nemyslel)

Nastuduj si pojmy stereo a mono, možná nebudeš potřebovat tolik slov k vyjádření své myšlenky.

Seš si jistej, že GND na kabelu jsi zapojil na GND jacku a ne na kontaktu signálu?
Nebo jsi ten jack prohřál tak důkladně, že se ti to protavilo a zazkratovalo. Předpokládám, že multimetr (zkratmetr) doma nemáš.

Krok 1)
Spoj hroty multimetru a otáčej kolečkem tak dlouho, až to začne pípat. Na pozici, na které to pípá, jsi právě nalezl zkratmetr.

Krok 2)
Zkratmetrem proměř kontakty pro levý a pravý kanál na jacku, zda nejsou spojené. Stejně tak každý kanál vůči zemi. Sleduj zároveň displej multimetru, když to bude pípat a na displeji ukáže nulu, je tam zkrat.