Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozdělit jeden kabel pro zásuvku na 2xRJ45?

Zdravím, potřeboval bych hodně pomoct. Ze zdi nyní kouká zásuvka s jedním RJ45 konektorem. Nyní potřebuji zásuvku dát pryč a místo ní dát zásuvku se dvěma RJ45 konektory, potřebuji tedy rozdělit těch 8 káblíků, vedoucích ze zdi, do této zásuvky http://hasco.cz/image/cache/data/img/442-800x640.j pg. Prosím o pomoc, jak byste to udělali?? Vůbec nevím co a jak. Dělám to poprvé a fakt si nevím rady. Netuším ani jaké barvy kam dát. Podobně pak budu muset na druhé straně rozdělovat kabel vedoucí do switche na 2 kabely, tam také plavu :/. Díky za toleranci a shovívavost.

Bylo by to rozhodně jednodušší, taky jsem nad tím tak přemýšlel, ale nakonec bych to rád zkusil bez switche. Spíš jde o takové mé dovzdělání. Nemohl by mi tedy někdo poradit, hlavně potřebuji jaký kabílek kam (dle toho obrázku), zbytek už snad nějak vyřeším sám. Děkuji.

To já jen pro jistotu :-)
Protože jsem jednou tento problém řešil, když mi nechtěl doma jet gigabit a pak jsem zjistil, že jsem použil jen 4 žilový kabel, co mi dodal Asus k routeru. Tak až si někdy pořídí třeba UPC s 200Mbit přípojkou, tak aby se nedivil, že mu to jede na polovičce.

Kdybys k té zásuvce dal switch, tak to más bez práce.
Jinak postup je náslebující (zapojení B)
"živé" 4 kabely jsou 1,2,3 a 6 (1*B_oranž,2*Oranž,3*B_zelená a na 6*zelená) - to máš na 1 straně zásuvky a 1/polovina kabelu do switche.
druhou polovinu uděláš stejně, (do oranžových svorek dej hnědé a do zelených modré) a kabel 1*B_hnědá,2*Hnědá,3*B_modrá, 6*Modrá .