Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooky s procesory "model se sníženou spotřebou"

Dobrý den,

koukal jsem, co za notebooky je na trhu. Kromě toho, že je to čím dál žalostnější a není tam nic pro mě, překvapila mě jedna věc. Většina z nich má procesor Intel i7 "15W model se sníženou spotřebou". Sem tam se najde nějaký 45W. Zajímá mě, jak se tohle promítne do provozu?
Nedělám si iluze nad výdrží. Aku je do roka mrtvá a každá pak vydrží tak tu hodinu.

menší spotřebu stačí živit z menší levnější baterky, menší potíže s chlazením a větrákem, tenčí krám vypadá líp.
do reklamy se pak napíše, že to má cpu i7, i když je to dýchavičný bratranec.

výdrž aku: časté využívání baterky na doraz má následky co popisuješ. kdo potřebuje být mobilní i v pokoji, holt kupuje každý rok baterku.

Mě vyhovoval Asus N56. Šasi v kovu. VGA i HDMI a 4 USB 3.0. Slušný HW, podsvícená klávesnice atd. Žel panty byly chyceny na dvou šroubech a jeden to vzdal těsně po záruce.

Když už to píšu. Nenapadá někoho, jestli by se dal nějak po domácku opravit takový ten závitový komínek u krytu notebooku? Závit byl samostatný kus vlisovaný právě v tom plastu. Ten rupnul kolem a závit zůstal samostatně našroubovaný na šroubu. Kryt tak nedrží LCD.

Děkuji za odkaz. Tohle ení úplně ono. Samotný pant je v pořádku. Ja fixovaný na spodní vaně notebooku. Problém je, že jak ke spodní části není chycen horní kryt, tak se to má celé tendenci vylamovat právě i s kusem spodní vany. Je tam docela slušný tah. Nebavily mě obstrukce při každém otevírání, kdy jsem to celé musel různě přidržovat a hlavně v každém úhlu otevření jinak. Otevření notebooku tak zabírá asi minutu, což je děsná otrava.