Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakladni deska - ram error

Ahoj,
Koupil jsem si novou základní desku ASUS ROG STRIX Z270i. Mám 2x Kingston ddr4 4GB 2133MHZ, systém mi startuje pouze s jednou ram ve druhém slotu. S oběma ramkama dostanu ram error (rozsvítí se ledka dram na základní desce), i když je prohodím dostanu ram error. Ve druhém slotu můžu mít kterouhouliv ram a systém naběhne, jakmile je ovšem nějaká v prvním slotu, dostanu ram error. Znamená to tedy, že první slot je prostě mrtvý? Nějaká finta co mohu vyzkoušet?
Děkuji

Asi mas ohnuty kontakt na patici CPU apod. Alebo vadna doska. Nemyslim si ze je vadny CPU. Skontroluj ale preistotu piny/balls.
Ked je to to co si myslim tak by mala fungovat ram v slotoch 2 a 4 apod, proste jeden memory kanal.
P.S. preistotu skusit clear cmos ale asi si to uz skusal.

Ahoj, deska se mi vrátila z reklamace, že je v pořádku, procesor jsem vyměnil v rámci 14 dní, každopádně ramky pořád neběží (svítí DRAM ledka) a asi tedy budou špatné. Rozhodl jsem se koupit nové. Potřebuji je dneska a v obchodě je "pouze" Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 ( CMK16GX4M2B3200C16 ). Problém nastává, že k mé základní desce jsou vydány 2 seznamy kompatibility ramek. V jednom jsou uvedeny ve druhém (novějším, kratším) nikoli, tak jsem zmaten.
Základní deska: https://www.asus.com/Motherboards/ROG-Strix-Z270I- Gaming/HelpDesk_QVL/
Kompatibilita list 1: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/STRIX_ Z270I_GAMING/Z270I_ROG_Memory_QVL.pdf
Kompatibilita list 2: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/STRIX_ Z270I_GAMING/STRIX-Z270I-GAMING_memory_QVL.pdf
Otázka zní poběží, jsou kompatibilní? Děkuji

Zkusil jsi v Aušusu nastavit frekvenci RAM ručně (nejprve doporučuju konzervativní nastavení v rámci Intelem definované max. podporované frekvence). Tohle je typická závada Aušusů - nastavují si frekvence a časování hodně agresivně a často to nezvládají.

edit: začal bych s jedním modulem, nastavil v BIOSu na 1866MHz (CL atd. dle specifikací) a následně PC vypnul a přidal druhý modul. Toto je běžný postup jak rozpohybovat Aušus.

A co máš za chladič CPU, mi to samé dělala ASUS b150m pro gaming, která jela jen s 1 RAM a po sundání cpu chladiče (GELID Tranquilo REV2) najela deska s oběma ram, protože se to skratovalo, podlepil jsem ty matky izolačkou a je to v pohodě. Tak zkuste ještě tohle překontrolovat.

skontroluj paticu cpu.
2 ram kanaly maju aj 2 sady pinov. Je to tak uz 10rokov. A ked nejde 1 kanal tak mozgova bunka hlasi skontrolovat tie cpu piny.

.. a ramky nie su spatne, neexistuju spatne ramky. Ked to nejde tak urob aj clear cmos alebo podla navodu nejake tlacitko mem ok ak tam je. A pripadne aj updatni bios.

P.S. a vyber dosku na stol, nech vylucis deformacie alebo skraty na kejs alebo ine srandy. A skus aj iny zdroj na test.