Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet (nejste připojen k síti)

Dobrý den.
Předem upozornuji ,že jsem celkem laik,tak na mne prosím pomalu.
Mám počítač ACER MODEL aspirem 1935.WI-fi TP LINK model TL-WR 741.
Do počítače je z čelní strany zastčen obdélníček cca 2,5 x 5 cm
a ten stále problikává modře.
Mám tento problém.Občas se mi objeví na obrazovce při NEJSTE PRI-
POJENI k síti a inrenet nejde.Je tam tabulka na opravení,ale
to většinou nepomáhá.Obča pomůže počítač restartovat.Jinak tento
problém většinou tak po půl hodině až hodině pomine a internet
zase lze používat.Kontaktoval jsem dodavatele signálu,ale ten
po prověření mi sdělil.že problém není u nich.
Poradí mi prosím někdo
Děkuji velice

Petr L i d m i l a
email plidmila@email.cz
Změna předmětu, původně: internet (Kráťa)
Zmena kategórie, pôvodne: Pripomienky (los)

plechová bedna pc nejspíš stíní příjem signálu od routeru. usb adaptér je lepší připojit na 0.5m prodlužovák.

když je router v jiném pokoji, signál je tlumený zdí. mini usb adaptér bez antény je pak jen pro zlost, příjem ruší i procházející lidi. dát nějaký rozumnější typ s anténou.

slabší signál taky může rušit na stejném kanálu soused, kontrola viz sw inssider.

router wr741 se vyrábí už delší dobu. u starého kusu může chcípat napájecí zdroj, pak může začít vypadávat wifi. má stejné potíže víc lidí v domácnosti?

pokud jsou doma wifi mobily a tablety, chce to preventivně nastavit router napevno, ať wifi nemá žádné volitelné možnosti:
wireless -> settings -> channel width ... 20mhz
wireless -> security ... wpa2 psk + aes

když je router ve stejné místnosti, nebo když je kudy, natáhnout ke stolnímu pc kabel, to je nejspolehlivější připojení.

poskytovatel připojení za to nemůže, jeho odpovědnost končí na modrém vstupu routeru (wan), dál je to problém tvého routeru nebo tvého bytu nebo tvého příjmu wifi.