Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte tablet do pěti litrů peněz českých.

Ave. Viz nadpis. Preference: dlouhá výdrž baterky, deset palců, Android, GPS, IPS displej, jack na sluchátka. Určení: internet /wifi, mobilní sítě netřeba/, fotky, HD videa, jednoduché 2D - logické hry /do vlaku :-)/, mapy. Jsem touto technologií nepolíbený, tedy prosím o doporučení s polopatistickým výkladem proč jo nebo ne. Předem dík za potenciální rady.

Sorry, nebyl čas (práce, práce, práce...) :x:. Po prvním spuštění a lognutí na mou wifi stahoval /a instaloval/ krám tři hodiny nový OS. Zapnul jsem to až druhý den (samo se po akt. vyplo). Pánové a dámy, je to pro mě španělská ves. Bojuju. Jinak mašinka je parádní, stojánek ještě lepší. Brzo vás budu opět otravovat s idiotskými otázkami :-[.

[!! Tim chci jen poukazat, ze neni jen znackovy tablet a jen android, nejde o nabidku ani doporuceni  !!]

# Jsi mel vzit nejakou Windows :-), mel jsem takovou mensi ARCHOS a docela v pohode, na to ze mela tusim jen 1G RAM/DDR3, jela docela svizne, sice byla pod Windows 8.1 Bing, ale zde prave METRO melo své pravé opodstatneni, kde v dotekovém prostredi byla 8.1 dobra, nebo mi opravdu vyhovovala.

• Jestli ANDROID, vzal bych nakyho CINANA nez 'drasi' znackovy, uvnitr je prakticky to samé, jen u tech neznackovych mas nekdy i osazenou lepsi obrazovku s lepsi DALL (sakra i ty levnejsi tablety maji pravo na lepsi zobrazeni ne ?), ci kontrastem, s trochou stesti s plnohodnotnym USB 1|2.0 portem (navic jestli je tablet v pouzdre, nikdo nepozna ze nejde o LENOVO nebo SMASUNG..

Voilà, [ARCHOS 80 Cesium] : https://dotekomanie.cz/2014/11/archos-80-cesium-ta blet-windows-8-1-pod-150-dolaru/
* Ano vim ze WIN TAB nehledas, jen odkaz/recenze na vyse uvedeou.

• To lenovo sem si prohlizel v prodejne, osobne bych ho asi nezkoupil, nevim jestli ho meli nejak spatne nastaveny, ale obrazovka, barvy, rozliseni, priserny, ale osobni zkusenost s nim nemam..* Tech mINTELU, vsechny nejsou nejhorsi, na mé Surface 3 je [ATOM x7] a nema problém prehrat video v FHD@1080p 60FPS.

8“ displej s rozlišením 1280x800 pixelů, LCD-IPS
Intel Atom Z3735G, čtyř-jádrový s taktovací frekvencí 1,33 GHz
1 GB SDRAM / 16 GB eMMC
OS Windows 8.1
Akumulátor 4 000 mAh
Wi-Fi, mikro SD, mikro HDMI, Bluetooth, 2 MP fotoaparát a další

Ilustracni obrazek.
[img=http://www.archos.com/img/products/tablets/cesium/archos_80cesium/archos_80cesium_intro.jpg]http://www.archos.com/img/products/tablets/cesium/ archos_80cesium/archos_80cesium_intro.jpg[/img]

Vsak pisu UHS-I, Samsung, SanDisk nebo Transcend, vsechny jsou rychle a hlavne spolehlive a narozdil od jinych obvykle preziji zarucni dobu.

Pak uz je to jen o penezich:

Ja mam treba tuto:

https://www.czc.cz/sandisk-micro-sdxc-ultra-androi d-64gb-80mb-s-uhs-i-sd-adapter/178974/produkt

Tyto jsou rychlejsi, pokud si chces priplatit:

https://www.czc.cz/sandisk-micro-sdxc-extreme-pro- akcni-kamery-64gb-uhs-i-v30-sd-adapter/195822/prod ukt

https://www.czc.cz/sandisk-micro-sdxc-extreme-pro- 64gb-95mb-s-uhs-i-u3-v30-sd-adapter/202529/produkt

Super. Dík. Ještě jeden (a bude jich víc :-)) infantilní dotaz: existuje nějaká mapová aplikace stylu "mapy.cz" ale offline? Jedem s mámou do Tater a připojení k wifi bude asi jen v penzionu... Stáhnul jsem ze strejdy off mapy, ale ty jsou takové jakési spíš navigační pro cestování autem. Turistické by nebyly? Nebij mě moc do hlavy, já se v tom fuckt neorientuju.

Gratuluji ke koupi, a ted se budu ptát já. Je to použitelné i s bezdrát myšincem? Jede na tým svižně internet? Jde mě o to, že ted trčím na pc, a notas je mimo. (spotřeba na net je u pc kapánek jinde, a bolí mě zadek!!!3-[3-[)

Jo jinak Here mapy mají také pár MB a fungují celkem dobře.

Hmm microUsb sakra to musím shánět redukci, takže myšinec asi nic.:x:

Hmm tak potom to vidím na novej notas, a hlavně s Ryzenem. No nic. Asi tablety nejsou pro mě. Teda viděl jsem jich pár, ale ty byly za víc peněz.
Pokud tu flešku dokáže napájet, tak by měla jed.

Jé já su vul.... jako sračka, to je přece rychle. No vidím, že se na to Lenovo pujdu mrknout.

Offline data umi mapy.cz, stejne mas nejlepsi klasickou papirovou mapu, pokud se teda jedna o nejakou turistiku ve Vysokejch Tatrach, respektive zadna mapa neni potreba, vsdude jsou znacky, ono se stejne smelo na hodne mist az od kvetna co si pamatuju. Ono zalezi co od toho pripadne chces, jestli chces navigaci ve stylu, aby ti to naplanovalo cestu kudy mas jit (navigace) nebo jestli se chces podivat kde zrovna jsi (mapa). Jinak slusne turisticke mapy jsou mimo mapy.cz placene. Zadarmo open mapy se daji stahnout v aplikaci Locus, staci free verze aplikace. Pozor stazeni open map je u vetsiny map mozne jen urcity ctverec za 24 hodin, Tatry by to pokrejt melo. Ne vsechny open mapy ale umi stazeni a fungovani offline. Vic ti nepomuzu, pred casem jsem z duvodu kapacity uloziste zrusil vsechny navigace v mobilu a vystacim si s mapy.cz.

Pokud ma Androidi tablet umet pripojit flashku, musi podporovat OTG:

https://mobilizujeme.cz/clanky/jak-zjistit-zda-and roid-zarizeni-podporuje-funkci-usb-otg

---

Jestli teda jedes do Vysokejch, tak kazda druha hospoda ve Vysokych Tatrach umi free wifi, na Strbskym Plese co si pamatuju tak hotely a ve Starym Smokovci hned bokem restaurace u parkoviste a picerka co je v tom nakupnim stredisku, ale uz jsem tam 3 roky nebyl, takze se mohlo zmenit.

Edit: Na klavesnici a mys je taky myslim potreba USB OTG, jinak se pocita s pripojenim bluetooth periferii. USB pouzivas stejne hlavne k napajeni, pokud teda nejsi zrovna nekde na cestach (v Tatrach a tak ;-)).

Offline data umi mapy.cz, stejne mas nejlepsi klasickou papirovou mapu

Ja loni stahla mapy.cz a offline mapu Polska do telefonu mame, kdyz se loni vydala objevovat Gorce (btw, pokud je tu nejakej horskej turista, tak mama ty Gorce vrele doporucuje). Ac normalne technicky antitalent a neprilis velky fanousek modernich vymozenosti, telefon s GPS a mapy.cz si nemohla vynachvalit. Samozrejme to kombinovala i s papirovou mapou, na te se ostatne nejlip planujou trasy a da se do toho cucet a premyslet mnohem lip nez na mobilni mape. Mobilni mapa byla nicmene skvela na ukazani aktualni polohy :-)