Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart počítače po vytažení Wifi adaptéru z USB.

Dobrý den.
Řeším problém s jedním počítačem.
Po vytažení Wifi adapteru TP-LINK TL-WN722N z USB se po obrazovce proženou barevné šmouhy a objeví se chybový nápis (přikládám v příloze), počítač se poté restartuje.
Bohužel wifi adapter se musí před startem pc vytáhnout a po najetí systému zasunout. Pokud bych při startu adaptér nechal zapojen v pc, nepřipojil by se, počítač by jej neviděl.
Děkuji za rady.

Nainstaluj spravny ovladac k tomu, pre spravny windows. Idealne z webu vyrobcu (tp-link).

Co sa tyka problemu po zapnuti - neviem aky mas windows ale od W8 si mozes vypnut rychle spusteni v energii u tlacitok, a potom sa bude normalne vypinat a moze to potom fungovat aj po zanovuzapnuti normalne. Pripadne v biose vypnut usb legacy support alebo ine veci ktore sa seru na tu vec pri boote. Skusit aj USB2 port aj USB3 port, nemusi to byt jedno.
Aby si to nemusel vytahovat, potom nebudes mat bsod. Alebo pred vytiahnutim to skus odpojit, ak to je nahodou v ikonke vpravo dole.

Po zapnutí se zařízení vůbec nezobrazí, nepřipojí. Pokud při zapnutém pc vytáhnu (a nenastane restart) a zapojím, připojí se a funguje bezproblému. Pokud dám "odpojit" a až poté vytáhnu z USB, restart nenastane. Občas nastane restart i po zapnutí lampy nebo reprobeden.

Na to si prisiel jak ze ich vypina? Ze zhasne klavesnica neznamena ze ich vypina. Namiesto snahy hladas vyhovorky.
V spravci zariadeni je ovladac jaky presne (verzia a datum) pre tu USB vec?
(... a nainstaluj ovladace chipsetu, web dosky, inf udpdate a USB3 driver, a skus USB2 aj USB3 porty, neni to jedno. Ne nejake rozne, konkretne USB2 port a USB3 port)

Mam rovnaky wifi adapter a na Linuxe mozem vytahovat a zasuvat adapter kolko krat chcem a system nikdy nepadne ani sa nerestaruje. Zrejme je ten ovladac pre Linux napisany lepsie. Preskumaj ci ovladac wifi nezdiela IRQ s nejakym inym hardware (gr.kartou, zv.kartou ....). Ak by nahodou ano, zrejme bude potrebne ho dat na samostatne IRQ. Je mozne, ze ovladac nevie spravne pracovat v porte USB3. Tio je dost casta zavada pre USB wifi karty 11b/g, 11b/g/n.