Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čistá instalace W10

Na starším noteboku chci udělat čistou instalaci W10. Nyní tam mám W10 - když jsem přešel na bezplatnou instalaci z W7. Přeinstalace proběhla bez problémů. Zdá se mi ale tento systém značně zaplevelený a čistou instalací si slibuji zrychlení systému. Taky už notebok budu používat jen na cesty a vyjimečně, takže programů budu též používat minimálně. Doma mám nový PC složené z dílů - a zakoupené s DVD W10.
Dotaz:
Použiji toto DVD na přeinstaci asi bez problémů.
Na aktivaci mohu na noteboku použít ID které je na záložce Systém?
Original co jsem měl W7 již nevím - nálepka zespodu není čitelná.
Uvažuji dobře?

Já být tebou tak instaluju rovnou Windows 10 RS2 1703 RTM build 15063.
Instalačku najdeš tu:
win10.php
To, že je 15063 RTM se dočteš tu:
https://forums.mydigitallife.info/threads/73650-DI SCUSSION-Windows-10-(1703-RS2)-quot-Creators-Update-quot-Final-15063-( PC)
http://www.zive.cz/poradna/windows-10-rs2-1703-rtm -build-15063/sc-20-cq-602772/default.aspx?consulta nswers=1
A pokud se ti instalačka zdá zaplevelená, tak si ji uprav, já to tak dělám, odstraňuju například všechny metro aplikace (ProvisionedAppxPackages) kromě storu a hromadu i normálních packages (počínaje defenderem, konče telemetrií).

Pokud budeš instalovat z DVD (RS1 nebo starší verze) nebo z oficiální instalčky (z MCT nebo iso ke stažení, obě jsou zatím RS1), tak ti to za pár dní (údajně 11. dubna, možná dřív) - prostě až Microsoft vypustí oficiálně RS2, tak se ti ten nainstalovaný Windows bude upgradovat na RS2.
A pokud poslechneš mě, tak rovnou budeš mít už teď RS2, protože RTM je build 15063 a je už sestaven a dostupný v esd (včetně těch, které bude oficiálně používat MCT).

To je zas popsané tu:
win10aio.php

Takže postup:
Stáhneš ukázkové skripty z toho výše uvedeného odkazu, tedy toto:
win10rs2.7z
a složku win10rs2 rozbalíš.
Tu:
win10.php
je link na esd:
http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/d/Upgr/ 2017/03/15063.0.170317-1834.rs2_release_clientcomb ined_ret_x64fre_cs-cz_d7125c96c831fc304f7abacf1d3b 9a588044ffca.esd
tento soubor stáhneš a odmažeš sha1 na konci, takže se bude jmenovat:
15063.0.170317-1834.rs2_release_clientcombined_ret _x64fre_cs-cz.esd
a tento soubor nakopíruješ do té rozbalené složky win10rs2.
Poté spustíš cmd skript iso-combined-ret-64bit.cmd a čekáš.
Za chvilku máš iso: 15063.0.170317-1834.rs2_release_clientcombined_ret _x64fre_cs-cz.iso

Stačí tak? :-)

Znova opakuju, není na tom co zmrvit, si to vyzkoušej! To je opravdu tak těžké pro návštěvníky pc.poradna.net stáhnout jeden soubor, složku z něj rozbalit, stáhnout druhý soubor, přejmenovat ho a spustit jeden cmd skript? :-D
Mimoto přesně z těchto uvedených combinet esd bude vytvářet RS2 instalačku MCT až bude RS2 oficiálně vypuštěn.
Jenže jej lze bez problému instalovat už teď, dělal jsem to tak s předchozími verzemi Windows 10 a nebyl problém. i jsem ověřoval, jestli pak jsou ty esd binárně stejné, byly.

Pro běžného uživatele moc složité a bez záruky, že s OS nebylo nějak manipulováno a neobsahuje nějakou škodnou. Jediná jistota jsou neupravené instalačky stažené z webu MS! Jedině tak má člověk jistotu, že jej kromě MS nebude špehovat nikdo další! :-D

Jak psal Wikan, ten link je na esd ke stažení z webu MS. A i kdyby nebyl, jako ty esd, které jsem tam měl na mega před pár dny, když ještě nebyly linky přímo na web Microsoftu, tak i ty byly pravé neupravované a to zjistíš tak, že je bylo možné dešifrovat pouze veřejným klíčem Microsoftu na dešifrování posledních buildů RS2.
Co se týče použitých utilitek, všechny jsou open source (decryptesd a wimlib) nebo je to přímo utilitka od Microsoftu (oscdimg), takže pokud ti nevyhovuje můj balíček, tak si ty utilitky můžeš zkompilovat ze zdrojového kódu nebo v případě oscdimg můžeš použít jakýkoliv oscdimg z jakékoliv verze WADK.
Stačí tak? :-)
Jo a ještě, mně se nezdá, že by to bylo pro běžného uživatele složité, jsou to operace, které bez problému zvládne každý, pokud bude chtít. Nebyl by problém dát odkaz na vytvořené iso, ale v tom případě bys nemohl ověřit neupravovanost toho iso. Mimoto pokud někdo má problém s esd, jak jsem na webu uvedl, podle toho, co psala Dona Sarkar, jestli jsem ji dobře pochopil, již vytvořené iso budou v techbench ke stažení již příští týden (den přesně netuším, ale mělo by to být nejdřív od zítřka nejpozději do pátku) - sice jako insider iso, ale ty se neliší od oficiálně uvedených, jde to ověřit u RS1 entru.

Znova opakuju, není na tom co zmrvit, si to vyzkoušej! To je opravdu tak těžké pro návštěvníky pc.poradna.net stáhnout jeden soubor, složku z něj rozbalit, stáhnout druhý soubor, přejmenovat ho a spustit jeden cmd skript?

# Me jen stacilo aktivovat v "Nastaveni" => "Program Windows Insider" => "Dostavat "RYCHLE"Fast => "Potvrdit".
* Po navratu du "AKTUALIZACE" => Vyhledat, se mi stahla a nainstalovala verze 15063, bez potreby neco hledat, stahovat a instalovat pres commands..
[img=/file/view/28472-xo-png]http://pc.poradna.net/file/view/28472-xo-png[/img]

Mimoto pokud někdo má problém s esd, jak jsem na webu uvedl, podle toho, co psala Dona Sarkar, jestli jsem ji dobře pochopil, již vytvořené iso budou v techbench ke stažení již příští týden (den přesně netuším, ale mělo by to být nejdřív od zítřka nejpozději do pátku) - sice jako insider iso, ale ty se neliší od oficiálně uvedených, jde to ověřit u RS1 entru.

http://pc.poradna.net/q/view/1702087-cista-instala ce-w10?page=r1702235#r1702235
... a stalo se.
Na techbench jsou iso.
tb.rg-adguard.net
win10.php
Pod Windows (Insider Preview) > Windows 10 Insider Preview (build 15063) jsou ISO, které budou po 11. dubnu na MSDN.
Takže toto snad už není nad tvé schopnosti stáhnout iso :-)

Tak nej je aktivace založená na digitální licenci, to je tam taky popsané, no ale když ti stačí KMS, tak proč ne, v případě digitální licence ale už nikdy nemusíš řešit aktivátor, protože je trvalá a přes účet Microsoftu i přenositelná v rámci jednoho typu zařízení (např. ze starého pc na nový pc).

# Instalaci jsem delal jen zkusebni (ke zkousce uvedené instalace, osobne radeji preferuji UPgrade pomoci WInsider, kde jde pro cistou instalaci jen PC restartovat jiz z Ins verze) , nebyla potreba neco dukladneji aktivovat, navic "Insider" verze OS neinstaluji na svuj osobni PC se zakoupenou licenci, proto jen hromadné KMS, k odemceni nekterych nastaveni.

Toto není insider verze, toto je finální rtm verze rs2, která pravděpodobně výjde 11. dubna.
11. dubna navíc akorát budou dostupné nové aktualizace (zejména tedy kumulativní aktualizace).
Nic ale nemění na faktu, že od 21. března se upgraduje na 15063 v insideru z totožných instalaček z jakých se bude upgradovat po 11. dubnu a to samé platí o iso, které jsou teď dostupné na techbench. Ty samé budou na MSDN. Takže build 15063 klidně na svůj pc nainstalovat můžeš, já tak už dávno učinil a to jedu ve standarním current kanále, ne v insider.