Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolísání internetu identifikace/nepřipojeno

Dobrý den, dnes jsem doma zapojil do stolního pc internetový kabel (správně nejspíše ten ethernetový). Když byl tento kabel připojen k ntb, tak internet fungoval v pořádku, ale po připojení kabelu ke stolnímu pc to začne dělat toto:

watch

Takže problém je ve stolním PC. Máte někdo s tímto prosím zkušenosti? Jedná o chybu software/hardware a pomohl by mi toto někdo vyřešit ?

Děkuji za Vaší pomoc.

ovladače instaloval kdo a v jakém pořadí?
hoď sem třeba přes flashku textový výpis: start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ten pc se zjevil doma dneska? nikdy předtím na něm internet nefungoval?
jestli s jiným routerem jel, bude potíž s gigabitovou síťovkou.
ve správci zařízení - vlastnosti síťovky - advanced - speed & duplex: napevno 100mbit/full

pokud to bylo přes hlášky internetového prohlížeče, pak síť nejspíš fungovala a pc dostal od routeru ip adresu, ale něco blokuje funkci dns.
- nejčastěji v tom má prsty antivir, který se plete do funkcí kterým nerozumí.
- další možností je spyware: parazitní doplněk/skript v prohlížeči, který si hraje na proxy.
- kdyby to nešlo pro všechna připojení: u malých providerů občas nefungují dns servery. bývá spolehlivější je nahradit za některé public-dns.