Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zkontrolovat HDD bez OS?

Zdravím chlapi,

dostal se mi do rukou notebook ACER V3-571G. Zřejmě na něm byl OS W8.1. Dostal se ke mě s tím, že probíhala nějaká softwarová oprava disku, ale dotyčný neměl připojený NB v sítí a tak se v průběhu toho všeho vypl a od té doby nebyl schopný najet do OS. Nepodařilo se mi najet ani na instalaci WOS, tak jsem prvně nainstaloval UBUNTU a pomocí toho kompletně naformátoval HDD, ale dokonce ani samotný UBUNTU se mi nepodařilo nainstalovat. Na instalaci W10 mi vůbec nereaguje, na instalaci W8.1 se mi instalace zasekne v části "Instaluji aktualizace", no a u W7 se mi instalace sekne v průběhu "instalování souborů XX%"

Vzhledem k tomu že tam nemůžu dostat ani jeden OS mě napadlo že ten disk bude doopravdy asi v háji a chtěl jsem se optat jestli neexistuje nějaký program který by šel spustit už v bootu na opravu nebo nějakou defragmentaci HDD, nebo jestli vás nenapadá nějaké jiné řešení.

Co se BIOSu týče zkusil jsme tam nastavit snad vše možné a bez výsledků.

Děkuji za přečtení a případné rady :)
Phil

klasický rychlý formát bez kontroly povrchu? v tomto případě nejspíš k ničemu, jestliže jsi nezkusil nějakou kontrolu disku - buď ty partition managery mají takovou možnost, nebo disk připojený k jinému systému a tam windowsí kontrolu, nebo třeba hd tune.

nepíšeš co ty utility vidí jako porouchané, těžko hádat.

crystaldiskinfo by možná něco sdělil. spustit nad tím diskem boot cd hirens a z něj cdi.
chyby smart hodnot hlásí i windows při zapnutí pc, bohužel s vlastními okecávkami.

nevím co si představit pod větou "Nebo většina LBA je v háji", ale jinak to vypadá na vyhození.