Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení rychlosti internetu

Zdravím,
mám router Huawei EchoLife HG520i, k němu jsou připojeny dva PC přes kabel.
Dá se v něm nějak nastavit, aby například PC1 měl přednost v přístupu na internet před PC2, nebo rozdělit šířku pásma pro oba PC na polovinu?
Pokud ano, případně jak to udělat? Přes QoS?

V manuálu routeru bohužel nastavení QoS zcela chybí.

U tohoto routeru to půjde omezeně, doporučil bych to nastavit na ethernet porty.

A to následovně:

QoS - Activated
QoS Discipline: WFQ
Queue Bandwidth: 50-30-20-10
Priority weight: 16-8-4-1

Následně vytvoříš 2 rules, do každé nastavíš odpovídající eth port (svůj PC a cizí)
pro svůj nastavíš Queue # na Highest
pro ostatní port(y) nastavíš na nižší

Doporučuji případně měnit bandwidth a weight, případně zařazení do fronty (queue). Střílím to z hlavy (tento model neznám), takže pokud to nebude fungovat, budeš muset experimentovat.