Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalátor Linuxu nevidí stávající systém Win 7

Již vícekrát jsem instaloval Linux na PC s Windows,dnes jsem se setkal s tím,že nevidí nainstalovaný systém Windows 7.Jde o notebook Lenovo Thinkpad 0578.Poradíte,co s tím ? Jde mi o dualboot.Děkuji.
edit
Našel jsem tohle https://www.linux-mint-czech.cz/jak-nainstalovat-l inux-mint-v-pocitaci-se-systemem-windows/
zřejmě to bude nad mé síly.Zatím jsem to vždy instaloval na staré PC s klasickým BIOSem.

Vytvor si vlastny oddiel, idealne ak uz mas nejaky volny (alebo aspon miesto na disku neformatovane).
Potom si mozes upravit menu Grubu a tam mu ukazes odkial ma ten Win bootovat.
Ak mas na celom disku len win tak najprv nabootuj do neho, zmensi mu oddiel v sprave diskov o miesto, ktore chce priradit linuxu a instaluj potom linux.

viz. fleg

doplnim jen, ze je mnohem lepsi, kdyz mas prvni oddil na diku NTFS a na nem Windows a pak vytvoris druhy oddil s EXT4 a na nej das linux.
GRUB nahodis na druhy oddil a bootovat budes pres Windows boot nebo si do Windows nainstalujes programek EasyBCD a nastavis si v nem Windows a linux a bootovat budes pres to.

V podstate muzes na disku mit napriklad 1. primarni oddil zavadec Windows, 2. primarni oddil Windows C:, 3. primarni oddil linux "/", 4. primarni oddil rozsireny a v nem logicke oddily, prvni logicky oddil Windows D:, druhy logicky oddil linux "/home" a treti logicky oddil linux "swap". ;-)

Mimochodem, k cemu je to dobre mit na notebooku dualboot?

Jestli si chces zkouset linux, tak nainstaluj do Windows Virtualbox a do nej ten linux. Pokud mas na notasu aspon 2GB RAM a nejaky rozumny procesor, tak to fungovat nejak bude. Pokud mas vykonejsi procesor a aspon 4GB RAM, tak to mas takhle pres virtual urcite mnohem lepsi a nemusis se prebootovavat do druheho systemu a resit problemy s rozdelenim disku.