Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj EVOLVEO 550W výkonnost?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli my zdroj EVOLVEO 550W (starý asi 3,5 roku) utáhne GTX 760 3GB verzi, Phenom II 965x black edition taktlej na 4GHZ 1.45 V, 3 ventilátory 120mm,2 ventilátory 92 mm. Deska asrock 880 gm le fx. Zbytek není asi třeba zminovat.
Popř. kamarád mi říkal že mě klidně muže vyhořet počítač.. je to pravda?
Děkuji moc za odpovědi.

Tak on uz ten napis evolveo znamena ze volajte hasice :-)

Nikto netusi kolko tam mas na 12V vetvach max. odber, od rokov to nezavisi, je to na nom napisane. U tej znacky by som ten udaj vydelil dvomi a dostanes realny udaj. A potom to porovnat s odberom komponent (TDP + rezerva 50%)
P.S. vzhladom na to ze len TDP CPU a GPU je dokopy nejakych 300W, tak to chce nejaky slusny >=500W.

Rezerva je zaporna :-D
To sa neda on odber veci neni jasne dany (TDP+25% moze byt kludne realny odber kratkodobo) a ten zdroj neda 100% zataze lebo je to smejd znacka takze pri max zatazi uz moze byt pretazeny a blbnut alebo co, to je dopredu nedefinovatelne. Moze to ale aj fungovat. (ked ratam ze 300W TDP + 25% je 375W plus nejaka mechanika apod tak to je uz 100% zataz toho zdroja)