Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 rady. zvuk a zapnutí pc

Zdravim. Můžete prosím poradit? Namontoval jsem novou základní desku. Nešel zvuk z repráků. Ale při testu skrze software od znovu instalovaných ovladačů integrované zvukové karty, kdy jsem měl kabel v přípojce na mikrofon jsem během testu slyšel hrát puštěnou muziku. Když jsem zkoušel tests jackem v přípojce na line out, žádný zvuksslyšet nebyl, ostatně jako při obyčejném přehrávání. Ale, po reinstalaci oněch ovladačů mi to začlo házet (viz obrázek _ a to bliká). Když jsem vypojil a zapojil kabel od harddisku, rozběhlo se to. Jelikož jsem nevěděl, co s tim, vrátil jsem původní z. desku. Problém s _ trvá, (to se dělo před naběhnutim systému, teď už ani nenaběhne). Nevíte někdo, v čem je problém? Díky

Zober si návod k MB a poriadne a na SPRÁVNE konektory pripoj káble vstupov a výstupov - pretože z popisu mám dojem, že si to pozapájal tak, ako sa ti to páčilo. Každý konektor má svoje označenie, jeho piny sú presne stanovené - jacky pre zvuk a mic sú presne značené a patria na správne piny.

Já vim, že line-out je výstup na reprobedny, ale jak říkám, zvuk nehraje. Když jacka od repráků zapojím do vstupu pro mikrofon tak taky ne. ALE když pustim RealTek Sound Manager, což je program, kterej se mi automaticky nainstaloval při instalaci nejnovějších ovladačů integrované zvukové karty a mám jacka od repráků zapojenej do zdířky pro mikrofon, pak během pár vteřin, kdy dochází k něčemu (čemu to nevim..jakémusi test/synchronizaci/rozpoznání; asi), tak v pozadí slyšim zvuk písničky, kterou si pustim, ale samu o sobě jí neslyšim.

Nemas to strkat do dirky pre mikrofon. Odpoj z dosky predny panel, a nastav si ovl.panely-zvuky spravne na spravny vystup reproduktory a aj si ich spravne nakonfiguruj (dole 2 tlacitka jedno vlavo jedno vpravo). Ked to nejde tak je nieco vadne (zvukovka, kabel, repro).
Mozes skusit aj predny panel, to je iny vystup chipu. Postup je stejny, akurat vyberes iny vystup v ovl.panely- zvuky.
Ovladace si tahal z webu vyrobcu dosky? Ak ne tak skusaj najprv tie, a ne nejake ine.

Víš že to tam strkat nemáš a stejně to tam strčíš, tak vznikají sirotci. Proveď nejdřív správné zapojení celé MB a pak řekni co ti to dělá za chyby. Těžko ti radit co je špatně když tu sám hlásáš že máš vše zapojeno jinak než má být. Nakonec ještě zjistíme že máš HDD zapojený do pinu na ventilátor a s tím už se nikdo nedomluví.

No, každopádně jsem tam nahodil starou desku, s tou Windows naběhl.. naběhl i když jsem k mým stávajícím 2x1GB RAM přidal 2x512GB RAM, jenže.. podle manuálu se mají ony 2x2 sloty rovnat a já měl v jedné dvojici 1GB, v druhé 2GB, tak jsem je dal 1,5 a 1,5 GB a nastal onen problém s nenaběhnutím Windows. Což byl mimo jiné důvod, proč jsem kupoval autentickou základní desku. S onín 1,5 a 1,5 windows nenaběhl a když jsem to vrátil na 1 a 2gb, tak to taky nenaběhlo, takže mi nezbylo než vyndat ony dvě 512ky a nechat to na původních 2GB. Nevíš, proč? Chápal bych, kdyby to nešlo vůbec, ale že mi to jednou s 2x512 a 2x1024 naběhne a podruhé už ne, tomu nerozumím.

Tak asi su tie ram vadne, alebo nie su na stejne napatie apod, alebo mas tam spinave kontakty (da sa ocistit alkoholom alebo aspon viackrat zastrcit moduly nech sa to presucha), alebo je blbo nastavene casovanie ram v biose, apod. (ked pc vobec nenabehne tak skusit aj clear cmos trebars).
Stejne RAM davaj do slotov pre dualchannel, t.j. tam kde sa maju podla manualu davat 2samotne moduly ak mas len 2 tak tam strc stejne (1GB+1GB). A do zvysnych dvoch strc tie dalsie dve stejne.

P.S. ale to nenabiehanie windows ak mas len pomlcku je skor problem sata kabla alebo blbo nastaveneho biosu (boot order) resp. nejakeho USB sticku z ktoreho to chce bootovat, a nema asi nic spolocne s RAM.

To je jedno ci si manipuloval, bios so sebou manipuluje sam, ked mu sachujes s RAM modulmi.
A aj ked je modul vadny, tak sa ti povede aby neco slo, ale to este nezanemna ze jeden modul neni vadny. Na to je memtest86+ a prip. aj hlava na uvazovanie (ze co presne ide a co presne nejde a preco)

jsem k mým stávajícím 2x1GB RAM přidal 2x512GB
Což byl mimo jiné důvod, proč jsem kupoval autentickou základní desku

než se zabývat starým odpadem bezvýznamných kapacit 2x512GB, měl jsi radši pořídit stejné moduly 1gb. přesný typ nepíšeš, podle problémů čekám nekompatibilní zoufalost typu adata nebo něco horšího.

když zasunu jacka do zdířky pro mikrofon

že wirdows přehraje nějaký zvuk neznamená nic.
celé to vyhoď, totální ztráta času.
v příštím životě se vyhni deskám se shitsetem nforce.

Jaký máš Windows? Kam zapojuješ toho jacka? Zkus to do zadního v desce /zelená zdířka/. Dále potom klikni pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku, vyber "zařízení pro přehrávání" a vyber reproduktory. Pokud to ani tak nepojede, bude nejspíše problém s ovladači.
U druhého problému můžeš vyměnit kabel, nebo aspoň zkusit jiný SATA port.