Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otázka - jak synchronizovat přes internet PC s notebookem?

Mám dotaz potřeboval bych udělat nějákou kopii mojého PC třeba mám Win 7 a mám NTBK doma a chci aby to samé UPLNĚ to samé bylo na PC v práci a vše co udělám v práci aby bylo hned na tom ntbku když ho zapnu prostě aby to byl jeden PC ale abych ho nemusel přenášet lze to nějak tak udělat?

Změna hloupého předmětu, původně: Otázka
Změna kategorie, původně: Software (host)

A proč bys chtěl synchronizovat programy? To přece nejde! Program se musí nainstalovat na konkrétním PC. Samozřejmě, pokud budeš míst program nainstalovaný na obou PC, pak stačí synchronizovat jen datové soubory toho programu.
Takto položený dotaz považuji za zmatečný. Ještě jednou zvaž, co vlastně potřebuješ a taky to sem přesně napiš.

Programy musíš nainstalovat na oba PC. Data pak můžeš synchronizovat jak je libo. Ovšem nevím, jak se budou tvářit firemní programy při pokusu nainstalovat je na Tvůj PC (taky to nemusí jít vůbec, pokud jde o nějaký velký serverový systém). A taky nevím, co na to Tvůj vedoucí a IT správce, že budeš mít firemní programy na soukromém počítači.
Ovšem ani samotná synchronizace dat přes nějaký cloud server nemusí firemnímu šéfstvu vonět, zvlášť když jde o nějaká citlivá data.
Takže řešení viz Wikan (vzdálené připojení k firemnímu PC). Ovšem chce to zase domluvit s IT správcem, aby ses zvenčí na Tvůj firemní počítač dostal - což může být taky zádrhel.

Otazka je, ci ti staci synchronizacia dat, alebo nie. Pretoze synchronizovat celu masinu, cize v praci si naistalujes novy sw a mas ho instalovany aj doma je omnoho tazsie a financne narocnejsie ako synchronizovat dokumenty (v praci nieco vytvoris a doma to mas potom tiez).
Z mojho pohladu je najidealnejsie ako bezpecnostne, tak spolahlivostou a priechodnostou pracovat z domu na pc v praci cez vzdialenu plochu (RDP, VPN+VNC, TV a pod).

Synchronizace dat ne jelikož mám na NTBKu zaplacený program POHODA a ten je registrován jen na ten jeden PC a ovládání PC přes Internet stojí za Pr* máme totiž v práci pomalý internet a na tom druhém PC co je v práci je nainstalovaný jiný program jelikož šef šetří :/ takže to vše musím překopávat ručně a přidává mi to jen práci neexistuje nějáka karta co se přidá do PCI a bude to dělat? I když je PC vyplý

... mám na NTBKu zaplacený program POHODA a ten je registrován jen na ten jeden PC...

Tak co vymejšlíš? Jakoukoliv další instalací bys porušil licenční podmínky toho programu a zřejmě by to ani neprošlo (nevím, jestli autoři POHODY nějak kontrolují registrace, ale předpokládám, že ano).
Prostě - buď necháš notebook s POHODOU v práci a připojíš se k němu z domu přes ten pomalý internet, nebo budeš ten notebook přenášet.

a ako si predstavujes nejake synchronizovanie toho celeho?
nainstaluj si teamviewer a pracuj z prace na domacom pc na dialku ci naopak
druha moznost je domena+domenovy server na ktory sa budes z oboch pc prihlasovat ale na to nemas ani vedomosti ani peniaze.

# Kuprikladu u pouzití mého uctu MS|Windows 10, kdyz se v práci odhlásím a prijdu domu, stací zapnout domácí PC, prihlásit se opet MS uctem a mohu pokracovat v praci.

# "A jak to funguje ?" V podstate jde o MS cloud/online sluzby, které nejsou fyzicky pritomeny na PC, Windows 10 má i moznost 'Synchronizace' pres Theme, pozadí plochy, tak i nastavení Windows, kde kupríkladu jestli mám v práci tapetu pozadí "pejska a kocicku" doma po prihlasení tam budu mit "pejska a kocicku", to platí i pro nastavení slozek a celkového chování.

TiP ~ "Muze se hodit" : Jde-li o vyuzití PRO|Entreprise, doporucil bych nahlednou i na sluzby Microsoft AZURE azure.microsoft.com

Funguje to tak že budu mít např na pracovním PC program a na NTBKU bude taky po přihlášení? I s daty?

# Ano, pouzivam to tak denodene, kdy litam mezi dvema budovama (mezi dvema kancelarama), kde se v kazdé jen pripojim na svuj MS a pokracuji v praci.
* Nebo dokonce i z vlaku.

# Zalezi co presne chces a jestli ches oprvdu sevis "SYNCHRONIZACE" nebo jestli nemas namysli spise "Service REMOTE" (mozna znas z Windows Server RDS), cloud.
*Ale my jsme hodne i na sluzbach pod AZURE : azure.microsoft.com

# Vice o sluzbe [RDS] * Remote Desktop Services: https://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/ ee236407.aspx, ale na pars slozek v HOME prostredi, je to zcela zbytecnost, na to staci OneDrive.
* Prakticky se pripojujes vzdalene na jedno "hlavni (primarni) PC" (server) z vice zarizeni, proto vzdy mas a vidis to samé, nebo jak to napsat nejednoduseji (i kdyz ti staci obyceny, jakikoliv jiz nekolikrat uvedeny REMOTE xx program..