Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozflákaný telefon - záchrana důležitejch dat

Ahoj,

myslím, že název zpovědi popisuje jasně... Včera se mi bohužel rozbil můj telefon, protože mi spadl z velký vejšky + ještě nějakou dobu putoval po schodech. To jest ale jedno, protože tak či tak, je na maděru, resp. zlomenej napůl vejpůl. Samozřejmě by to normálně nebylo nic hroznýho a není problém koupit novej, jenže obrovskej PROBLÉM je, že jsem tam měl velmi důležité věci, který si nekoupím za žádný prachy. Všechno bylo když tak uložený v interní paměti, nikoliv na pamětovce, nebo tak, čili jsou závislý přímo na tom telefonu. Kdyby byl náhodou někdo zvědavej, byly tam důležitý poznámky, různý uložený věci a fotky např. starý 5 let (vzpomínkový atd.). Jasně, někoho možná napadne, že jsem si to měl zálohovat, což jsem taky samozřejmě měl, akorát zařízení, ve kterým jsem to měl se mi cca před pár tejdny rozbilo a nenapadlo mě zrovna, že přijdu i o telefon, zvlášť, když jsem o nic nikdy nepřišel, protože jsem opatrnej.

K věci zpátky - vím, že jsou různý servisy, kde se staraj i o záchranu dat apod., akorát myslíte, že to půjde nějak i v tomto případě? Má s tím někdo zkušenost? Je to když tak Samsung dotykáč střední třída starej asi rok ještě v záruce, ale ta se na toto asi nestahuje

... jsem si to měl zálohovat, což jsem taky samozřejmě měl, akorát zařízení, ve kterým jsem to měl se mi cca před pár tejdny rozbilo ...

Neni jednoduchsie zachranovat data z tohoto (neznameho) zariadenia, ako z total rozbiteho mobilu?

Víc se dozvíš zcela určitě v tom značkovém servise. Pokud není zcela rozdrcená základní deska,tak při dobrém vybavení servisu,by se měla záchrana podařit. Netroufnu si ale tipnout sumu s mnoha nulami na konci. Jen žádnou amatéřinu, že třeba Franta má doma páječku ....Ani se telefon nepokoušej zapnout,při zkratu můžeš i vnitřní úložiště vymazat natvrdo.

Záruka se na rozbití opravdu nevztahuje. A už vůbec ne záruka na osobní data!
Zkušenosti nemám, ale zkus se poptat zde (nebo jinde, třeba v okolí bydliště - vygoogli "záchrana dat z rozbitého mobilu"):
zachrana-a-zaloha-dat
http://www.data112.cz/obnova-dat-z-mobilnich-telef onu-a-tabletu
Základní diagnostiku dělají tyhle firmy většinou zdarma - tj. dozvíš se, jestli to vůbec půjde obnovit, kolik % dat bude možné obnovit (třeba vše, nebo jen půlku, ...) a taky odhad ceny. Pokud to půjde, tak počítej s tím, že to bude hodně mastný, řádově tisíce.

Z toho nadpisu by som vynechal slovo dolezite, pretoze ak by boli tie data naozah dolezite mas ich minimalne na 2 miestach zaroven.
Takze dolezite evidentne neboli.
Pri pade telefonu nie je dovod preco by si mal prist o data, moze byt nieco odtrhnute, zlomene, ale tie data tam su a nemal by byt problem ho z toho telefonu dostat.
Vzhladom na relativne slabu konkurenciu v tejto oblasti si vsak priprav 4 az 5 cifernu sumu v CZk.