Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat do nastavení IP kamery?

Zdravím, mám zde tuto IP kameru messoa-ncc800-d4010951.htm a hned na začátku mám problém. Podle návodu ji chci nastavit, ale nejsem ani schopný, dostat se do konfigurace po připojení kamery přes ethernet. Dle návodu mám změnit IP a masku PC na 192.168.1.xxx (např. 100), a maska 255.255.255.0. Kamera má adresu 192.168.1.30. Po nastavení ip a masky tomu PC, a zapnutí a propojení kamery s PC ethernet kabelem, v prohlížeči zadávám 192.168.1.30, ale nic, prostě se tam nedostanu, vždy to napíše, že stránku nelze zobrazit apod. Prosím prosím, kde dělám chybu? Asi to bude nějaká blbost, ale prostě už nevím. Děkuji za radu.

Bohužel to nemohu a ani ten firewall vypnout nemohu, protože je to firemní PC. Dá se nějak ověřit, že to dělá firewall? Například jít do příchozích a odchozích pravidel, zda to tam není nějak zakázáno?? Případně po čem se dívat. Měnit to nemohu, ale můžu o to zařádat, ale to se mi teda kvůli té IP kameře moc nechce :/.

Nevysetruj, jeho vec, co robi v praci, jeho vyrazia nie teba;o).
Skusil by som si tu ip opingovat, ak to riesi v praci je mozne, ze pouzivaju rovnaky rozsah a ked pripoji kameru ku sieti je mozne, ze uz tam zariadenie s ip 192.168.1.30 na sieti je a ze packety su smerovane k nemu.
Edit: Beriem spat, precital som si manual, na kamere bezi dhcp klient, cize po pripojeni do siete je ju treba konfigurovat na Ip adrese, ktoru jej pridelil dhcp server. Kamera nema staticku ip adresu v defaulte! Na lahsie najdenie kamery na sieti je na to urceny program, ktory je pravdepodobne na dodanom cd.

Spusťte vyhledávací program (IPCamDiscovery.exe). Program začne vyhledávat
zařízení. Po ukončení hledání zobrazí seznam nalezených kamery.
2.Zkontrolujte seznam a vyberte kameru.
3. Kameře může být přidělena IP adresa DHPC serverem. Může být nastavena také
statická IP adresa manuálně. Pro nastavení statické IP adresy zadejte „Set IP“ a
následně vyplňte IP adresu, Masku sítě, Gateway, přihlašovací jméno a heslo. Tovární
nastavení přihlašovací jméno/heslo: admin/1234.

Program jsem k tomu nedostal. Na webu supportu jsem našel pouze IPfinder, ten jsem po propojení spustil a našlo to tu kameru s nějakou adresou 10.164.xxx.xxx, to po zadání do prohlížeče také nic nenajde. Bohužel ten IPfinder neumí měnit nastavení, respektive přepast IP, masky, atp. mě nechá, ale nemůžu dát SET :/.