Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s POP3 / SMTP serverom

Zdravím,

chcel by som Vás požiadať o pomoc.
Na firme máme už niekoľko mesiacov problém s výpadkami mailového serveru. Riešili sme tento problém u poskytovateľa internetu, u poskytovateľa webových služieb (email a podobne) a obaja tvrdia, že na ich strane je všetko v poriadku.

Výpadky mailového serveru sú približne raz za hodinu, niekedy častejšie niekedy pomenej. Výpadok sa prejavuje neschopnosťou e-mailového klienta prijímať príchodzie správy alebo odosielať správy.

Myslím si, že chyba nastáva u poskytovateľa internetu, kedže na tejto sieti e-maily všetkým na firme nefungujú, no keď si zapnem mobilné dáta na telefóne a spustím e-mailového klienta tak ide bez akýchkoľvek problémov.

Stretli ste sa s niečim podobným? Poskytovateľ internetu stále tvrdí, že na ich strane problém určite nie je.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc,
s pozdravom

Vtedy ked nieco nefunguje tak sa to vysetruje, napr. nejaky tracert alebo ping alebo podobne.
S pop3 serverom sa vies rozpravat aj sam rucne cez telnet prikaz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Post_Office_Protocol #P.C5.99.C3.ADklad_komunikace_mezi_klientem_a_serv erem
a potom mozes povedat tomu kto je na vine ze pozri tvoj server robi toto a mne sa to nepaci.

Problem moze byt aj u vas na routri alebo v antivirovych nezmysloch (mozes skusit odinstalovat) a podobne. To sa potom zisti tak ze bez nezmyslu vsetko ide tak je problem v nezmysle.

Na server sa dostanes takze spojenie tam je. (este potom je otazne ze ci prejde port 110, zhlavy neviem jak to otestovat ze ci sa da pingnut nejak port 110)
Je divne ze preco ten 6.hop mal problem, moze byt ze mas problematicke spojenie a kazi data nahodne, to zistis opakovanym testovanim. A trebars aj ping s dlhsimi datami (ping ciel -l 1024 apod a opakovane vela)

P.S. este ma napada hypoteza ze mate zavirene PC a opakovane to posiela emaily az kym smtp server sa nenasere a nezablokuje pravidelne vasu IP pre smtp :) To musis riesit s nimi, volaj im tam zakazdym ked to nejde do toho email poskytoavtela nech it vysvetli ze preco nejde telnet na port 110, ked ping ide aj tracert ide.

Pingom (tracertom) moc nevyriesis, takze na debugovanie pouzi telnet.
Musis vyskusat, ci pri vypadku ide pripojenie na mailovy server.
SPustis si cmd, napises telnet tvojmailovyserver 110 a mal by si dostat uvitaciu hlasku.
Pokial ti len zostane blikat kurzor a po chvilke dostanes hlasku session time out tak spojenie nemas.
Pokial preukazatelbne v rovnakom case funguje spojenie na mailovy server cez ineho operatora (mobilne data) je chyba na strane vaseho ISP.

V dobe výpadku sa cez telnet pripojiť nejde.
Vypisuje: Could note open connection to the host, on port 110: Connect failed.
Na mobilných dátach na telefóne to ide bez problémov.

Všetky počítači v sieti som prebehol ESET kontrolou + AdwCleanerom a podobne a až na pár chýb v registroch to nič zásadné nenašlo.

Takže idem prudit poskytovateľa internetu.

Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede a pomoc.
Prajem pekný deň.

odinstaluj vsetky antiprogramy, a skus zit bez nich. Moze sa aj stat ze zrazu bude vsetko fungovat.

V registroch nie su ziadne chyby. Chyby tam su az potom ked do toho sral nejaky taky program.

(podla mna je naprd bud tvoje pripojenie niekde kabel trvalo naprd, alebo ten 6.hop kdesi na ceste)

Vtedy ked to nejde tak volaj prevadzkovatelovi email servera ze mu neodpoveda vobec server, ze ti nejde ani telnet port 110, nech to riesi on ze kde je problem.

Ale ako pisem moze byt problematicky router na ceste, kedysi davno som takto maval problemy aj dostat sa na poradnu, ked mi pakety isli kdesi cez holandsko, tracert mi jasne ukazoval vypadky na xtom hope kdesi v holandsku. Pakety idu po svete rozne nahodne, kludne aj akazdy inou cestou, a mozu byt problemy aj na ceste. "Tvoj kabel" bol mysleny ten co ide z firemneho routera von, ten je tiez tvoj, ne?