Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s POP3 / SMTP serverom

Zdravím,

chcel by som Vás požiadať o pomoc.
Na firme máme už niekoľko mesiacov problém s výpadkami mailového serveru. Riešili sme tento problém u poskytovateľa internetu, u poskytovateľa webových služieb (email a podobne) a obaja tvrdia, že na ich strane je všetko v poriadku.

Výpadky mailového serveru sú približne raz za hodinu, niekedy častejšie niekedy pomenej. Výpadok sa prejavuje neschopnosťou e-mailového klienta prijímať príchodzie správy alebo odosielať správy.

Myslím si, že chyba nastáva u poskytovateľa internetu, kedže na tejto sieti e-maily všetkým na firme nefungujú, no keď si zapnem mobilné dáta na telefóne a spustím e-mailového klienta tak ide bez akýchkoľvek problémov.

Stretli ste sa s niečim podobným? Poskytovateľ internetu stále tvrdí, že na ich strane problém určite nie je.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc,
s pozdravom

Pingom (tracertom) moc nevyriesis, takze na debugovanie pouzi telnet.
Musis vyskusat, ci pri vypadku ide pripojenie na mailovy server.
SPustis si cmd, napises telnet tvojmailovyserver 110 a mal by si dostat uvitaciu hlasku.
Pokial ti len zostane blikat kurzor a po chvilke dostanes hlasku session time out tak spojenie nemas.
Pokial preukazatelbne v rovnakom case funguje spojenie na mailovy server cez ineho operatora (mobilne data) je chyba na strane vaseho ISP.

V dobe výpadku sa cez telnet pripojiť nejde.
Vypisuje: Could note open connection to the host, on port 110: Connect failed.
Na mobilných dátach na telefóne to ide bez problémov.

Všetky počítači v sieti som prebehol ESET kontrolou + AdwCleanerom a podobne a až na pár chýb v registroch to nič zásadné nenašlo.

Takže idem prudit poskytovateľa internetu.

Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede a pomoc.
Prajem pekný deň.

odinstaluj vsetky antiprogramy, a skus zit bez nich. Moze sa aj stat ze zrazu bude vsetko fungovat.

V registroch nie su ziadne chyby. Chyby tam su az potom ked do toho sral nejaky taky program.

(podla mna je naprd bud tvoje pripojenie niekde kabel trvalo naprd, alebo ten 6.hop kdesi na ceste)

Vtedy ked to nejde tak volaj prevadzkovatelovi email servera ze mu neodpoveda vobec server, ze ti nejde ani telnet port 110, nech to riesi on ze kde je problem.

Ale ako pisem moze byt problematicky router na ceste, kedysi davno som takto maval problemy aj dostat sa na poradnu, ked mi pakety isli kdesi cez holandsko, tracert mi jasne ukazoval vypadky na xtom hope kdesi v holandsku. Pakety idu po svete rozne nahodne, kludne aj akazdy inou cestou, a mozu byt problemy aj na ceste. "Tvoj kabel" bol mysleny ten co ide z firemneho routera von, ten je tiez tvoj, ne?