Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intel i5 nebo i7 na herni ucely (vyber bazarovka)

Dobry Den
Nasel jsem po dlouhem hledani dve bazarove PC.
Obe dve, maji stejnou grafickou kartu nvidia MSI gtx 1070 , stejnou velikost ram 16Gbytu, hdd atd, cenou jsou taky zcela stejny.
No, jenomze neznam vykonostni rozdil mezi i5 a i7, i kdyz urcite sem tam sahnu na photoshop, nebo nejake mensi graficke editory, z 75% bude spis herni, video, hudba.

CPU setava cislo 1 : Intel i5 6600K
CPU sestava cislo 2 : Intel i7 7700

Je ten i5 s odemklym nasobicem opravdu vykonejsi i na budouci hry jako i7 se zamklym nasobicem ? Nebo to i7 7700 je opravdu ve hrani tak mizerny !!? Nekde jsem cetl, ze i7 6700 a 7700 jsou na hry uplny propadak o proti i5, nevyznam se v tom, podle mne, by melo byt i7 vykonejsi ve vice smerech ne ?
Hledal jsem teda sam nejaky informace ale vsude je uvedena jen 7700K, tak nemam ani zadnou recenzi, CPU BOOSS ukazuje nepresny vysledky, toho se taky nejde drzet, super Super by bylo, kdyby to byly informace od nekoho kdo ten procesor ma :-).
Tak jo diky.

Nekde jsem cetl, ze i7 6700 a 7700 jsou na hry uplny propadak o proti i5

kde? to je riadna blbosť.

Lenže nezáleží len na tom či majú GTX 1070 a 16GB RAM ale na celej sestave ako takovej, pokial tam bude zdroj a doska nejaká plečka šmejd, tak bude lepšie kúpiť inú.. jinak do akej ceny chcete PC?

Dit povidam ze se v tom nevyznam, kdybych se v tom vyznal, nehledal bych radu :-)

jinak do akej ceny chcete PC?

Ty sestavy uz mam vybrany (obe dve stoji zcela stejne, jsou to bazarovky), jen me zajima, ktery procesor podle vas zvolit a z jakeho duvodu ten urcity procesor ma nahoru jako ten druhy no, to je tak vsechno.

konkretne z tych dvoch asi ten i7 pretoze ma vyssiu frekvenciu a novsiu architekturu a tusim vyssiu cache oproti i5 a z toho MUSI vyplyvat vyssi vykon a ten je pritomny vsade, aj v hrach. Ked niekto tvrdi opak tak je magor.
https://ark.intel.com/de/products/88191/Intel-Core -i5-6600K-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz
https://ark.intel.com/products/97128/Intel-Core-i7 -7700-Processor-8M-Cache-up-to-4_20-GHz
.. a i7 este ma aj HT.

len si treba uvedomit ze kabylake (7xxx) ma podporu uz len pre W10 takze s nim na starsie Win zabudnut.

Windows 10 pro me neni prekazkou, uz ho pouzivam, co ja vim, dobrej rok ?
Vim ze se pise ze spionuje a jak nefunguje, me osobne jede bez problému (i3 sandy bridge) a chci u neho zustat, ovlada se mi take dobre kde hodne pouzivam klavesove zkratky, da se i vzhledove jednoduse nastavit, vzdalena plocha, veskere sluzby microsoftu pohromade, za sebe jsem spokojen no.
KabyLake funguje i pod Windows 7. Az na nekompletni IGP a nemoznost pouziti SST.

# Ovladace pro zakladni desku od "Chipsetu" az po "LAN, Wifi, USB 3.0, M.2 etc" nejsou problém a jsou normalne dostupné vyrobcem (namatkove MSI HZ270) i7@KABY pod Windows 7 funguje, Intel i7 LAKE Gen. "KABY" jsem zakoupil a zkousel jsem to, jede normalne az na "IRIS intel@HD" , ktery ma osekané funkce, Speed Shift je v podstate sluzba, kterou nabizi jen Windows 10.
# Kdyz si vemu treba chipset X270 , tyto zakladni desky jsou kompatibilni s procesory SKYLAKE, kde by tedy vzali DRIVER na Windows 7 :-) ?
/*To by jako nebyly CPUs Skylakes kompatibilni jen s Windows 10 ? :-D

# IGP je pouzitelné ale jen castecne, je detektované, ale ma jen polovicni nastaveni, to je pravda, kde kompletne vyuzitelny je az pod Windows 10.
* Ale samotné CPU rozeznané je a funguje, tedy az na Speed Shift, takze rict ze funguje, jde citit ze pro komletni vyuzit KABYLAKE je zkratka zapotreby 10.
Neni divu, Microsoft likviduje vsechno co neni Windows 10, do listopadu musi snizit Windows Phone na prodejni nulu, aby se na platformu LUMIA etc co nejdrive zpomelo..(kvuli zimnim predstavenim novych MS produktu, kde pride novy nastupce za Windows Phone, co to ma byt se presne nevi, ale ma to byt 'CELLULAR (SIM, telefonicke)' , , samozrejme vse pod OS 10)

i5 = čtyři jádra = čtyř vláknové aplikace/hry

i7 = čtyři jádra + čtyři HT/osm = více vláknové aplikace/nové hry a čím dále více

Jinak, s příchodem nových AMD procesorů Ryzen, i5 čtyř jádra pomalu budou ztrácet jak budou přibývat více vláknové hry a to nezachrání ani přetakt procesoru K

Dekuji.
Ted je jen otazkou jestli HyperThreading vykonem dokaze to samy vs fyzicke jadro procesoru tak jak ho ma ryzen ? To uz chce asi projit nejaky testy co ?
Takze spise i7 pro HT ? Taky jsem si to myslel, ale jak rikam, narazil jsem na fora kde psali ze i5 poda lepsi vykon ve hrach, ale jestli budouci (sestavu chci alespon na 3 roky minimalne) hry budou podporovat vice vlaken, tak tedy ten i7 no.

budou přibývat více vláknové hry a to nezachrání ani přetakt procesoru K

Takze kdyby jste mel podle vas rict, jak se drzi i7 7700 ve hrach, nebo celkove, by jste o tomto procesoru rekl co, na otazku neco ve stylu : Hele ty znas ten i7 7700, jakej je ? :-)
Jestli vydrzi ty 3 roky, tak bych to oznacil jako vyresene .

Takze kdyby jste mel podle vas rict, jak se drzi i7 7700 ve hrach, nebo celkove

# Intel@i7 je zcela jiny kalibr jako Intel@i5.
# "A jaky je mezi nima hlavni rozdil ? " Jak uz pise vyse M-POL v HT, kde i5 ma jen 4 jadra bez HT i7 ma dohromady 8 logickych procesoru, tak jak rozdilné Cache L|2.3, kde jde o trochu jinou architekturu, nejde primo srovnat s Intel@i5.
Ve nekterych hrach, muze Intel@i5 podat velmi blizky vylsedek jako Intel@i7 ano, "Jak je to mozné?", zda-li je hra optimizovana do 4 srdci, bude vysledek obdobny, ale v pripade, ze hra podporuje vice srdi jak 4 nebo HT, jako ARMA III, ktera ma moznost optimizace HT (DX12, né jeho nativni verze), dokaze instrukce rozmistit na vice logickych procesoru, kde je vysledek rychleji vypocitan.
Intel i7 do budoucna v ohledu na vykon je vhodnejsi volba, i kdyz nema odemkly nasobic, vykonu ma i tak jiz hodne, frekvenci ma nad 3.5GHz a v Turbu az 4.Ghz na 4 Core, coz je hodne slusny, za tu samou cenu, je Intel@i7 jasna volba a to i pro "Streamery" :-) ...

"INFO" : KABY-LAKE navic podporuje RAM 2400MHz, budouci OPTANE (nahradnik M.2 za M.4), rychlejsi SpeedStep.
TiP ~ V nekterych hrach, jako GTA V jestli ma Intel@i5 vice FPS, staci u té i7 jen dezaktivovat [HT] v BIOSE.