Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s mikrofonem

Zdravim :) Koupil jsem si mikrofon Trust Starzz (delam videa na youtube) a mam mensi problem.. i kdyz je zvuk naplno tak je strasne tichy a skoro me neni slyset a kdyz nastavim boost na +30 db tak hlasitost uz je sice dobra ale sumi to naprosto priserne (i se zapnutym "potlacenim sumu" v nastaveni) zvukovku mam integrovanou -> High Definition Audio 8 -Channel CODEC

ovladac mam aktualni,vse zapojeno spravne zkousel jsem predni i zadni vstup a porad je to stejne.. tak bych se rad poradil jestli je normalni aby mi to s integrovanou zvukovkou sumelo jak kdybych nahraval vedle vodopadu a jestli je tak pomohlo by koupit externi zvukovku ? a nakonec jestli by jste mi mohli nejakou poradit prosim.
zkousel jsem ten sum jeste odstranit v programu ve kterem striham videa ale to pak zase uplne zkurvi zvuk

Vypadá to na dynamický mikrofon. Pokud nemá vestavěný transformátor, má velmi nízké výstupní napětí. Takže buď speciální mikrofonní trafo (dá se získat z některých starých mikrofonů třeba od magneťáku) nebo mikrofonní zesilovač pro nízkoimpedanční dyn. mikrofon (popř. zvukovku s tímto vstupem).

ja vam vubec nerozumim lidi :D vysvetlete mi to prosim jako nekomu kdo se v tom vubec nevyzna
takze je mikrofon tak spatnej a muze za to on ? videl jsem videa na youtube od cloveka ktery ma presne tenhle mikrofon a zvuk mel uplne v pohode muzete posoudit sami -> videos

nebo je to moji zvukovkou ? mam normalne integrovanou ktera asi nebude nic moc.. a jak jsem rikal kdyz mikrofon vypnu (ma on/off tlacitko) tak to v tom cvakne udela to takovej divnej zvuk a zase to sumi dal

mohli by jste mi kdyztak poradit nejakou slusnou externi zvukovku (nebo i tu normalni iterni pokud to teda neni nijak zvlast tezke namontovat) s dobrym pomerem cena vykon tak asi do 2000 max.. nepotrebuju nic prehnanyho jen aby me bylo ciste slyset a nesumelo to fakt jak kdyz stojim vedle vodopadu.. nerad bych koupil neco nekvalitniho

tak to se omlouvam ale vic informaci nemam
mam ho primo pred sebou na stole a zkousel jsem ruzny vzdalenosti a zadny vliv to nemelo
mam jediny problem a to strasny sum a to i kdyz je mikrofon vypnuty coz tady podle ostatnich radcu nejspis znamena ze to dela zvukovka pokud to spravne chapu

Pokud máš "boost" +30 dB, tak asi ten šum dělá zvukovka ... zesílení je příliš velké. Běžně se používá +20 (někde ani víc nejde). Pokud to nestačí, ani když mluvíš zblízka, je ten mikrofon pochybný. Vyzkoušej ho jinde ... a naopak, zkus jiný ve tvé zvukovce. Jestli je to kondenzátorový, musí být řádně napájený - měl by mít "stereo" jack a v té samici pro mikrofon by na tom příslušném kontaktu mělo být asi 5V. Ale bohužel se vyskytuje několik druhů, jak je to napájení zapojené (někde je přímo na tom "živém" pinu). To na dálku nikdo nepozná, musíš sehnat někoho, kdo to zná a podívá se na to.

A nechapem preco si kupoval PCIe zvukovku ked to je hned u grafiky. Najdalej od grafiky mas PCI slot.
Vseobecne ale si myslim ze si zosilujes sum na maximum a potom sa divis ze ho pocujes. Sum je vsade, zaujimavy je ale odstup uzitocneho signalu od sumu.

P.S. ak mas pcie tak to strc do toho x16 slotu ench ot je aspon trochu dalej od grafiky