Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snížení objemu stahovaných dat

Připojuji se na net přes mobila a mám k dispozici jen 1,5 GB měsíčně, jiný způsob připojení není. Něco mi každý den po zapnutí noťasu užere tu 20 tu 60 MB dat. Aktualizace mám zakázané (Win7). Potřebovala bych zakázat programům aby mi stahovaly data. Existuje nějaký program který zabrání ostatním aby mi stahovaly data? Potřebuji aby byl povolený jen Firefox.

cizí/nežádoucí programy -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

blokování reklam: lidi to většinou řeší adblockem, já používám hosts soubor + flashstopper.
reklamy na stránkách zabírají více než 50% obsahu. u videa to tak zatím není, ale oni to brzo doženou.

denně stažená data - to je i případ antiviru, který je skoro k ničemu.

programem ms tcpview se dá podívat, které aplikace jsou připojené na net - jestli mají důvod tam něco čuchat.

Ještě jednou díky všem za odpovědi, použila jsem v podstatě kombinaci všeho co jste radili (NetLimiter, adblock, zrušení přístupu programům, odinstalaci telemetrie, AVAST jsem stopla a jednou za měsíc ho zaktualizuju až budu mít noťas kabelem). Nevím sice co zabralo nejvíc, ale musím napsat že objem staženejch dat klesnul asi na jednu desetinu původního, takže nemusím plati mobilnímu operátorovi dalších několik stokorunek. S 1,5 GB na e-mail a krátké prohlídnutí webu denně teď vystačím. BOMBA!