Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U filmů .mkv nejede zvuk jen obraz

Dobrý den, mám Pc Acer Revo Build s W10 a nejede mi zvuk u .mkv filmů. Obraz bez potíží. Ani se neseká. Musím stahovat .avi :-/ Myslíte, že to může být hardwarem PC, nebo nějaký software? Děkuji mockrát za odpověď. Stálo mě to už mnoho a mnoho zbytečně stažených filmu s velikostí 7GB+

MKV je kontejner. V tom kontejneru je video stopa kodovana v nejakem formatu, audio stopa kodovana v nejakem formatu a muze tam byt i titulkova stopa. Zrejme nemas v pocitaci kodek, ktery umi prehrat audio stopu toho MKV.

Program MediaInfo umi ukazat v cem jsou stopy kodovane:

MediaInfo

Pak se dle vysledku zarid dale.