Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor - no signal

Ahoj,

Pevný disk Seagate BarraCuda 1TB (FP957k1aa)
Základní deska ASUS B150M PRO GAMING (AC958i2b)
Operační paměť Kingston 8GB DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series (DE65c2c)
Procesor Intel Core i5-7600 (BO431l2c)
Počítačový zdroj Seasonic SS-500ET-T3 (UE313b5)
Počítačová skříň SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black (CB147s)
ROZBALENO Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 8GB OC (EL755h1)
LED monitor 27" BenQ GW2760HS (WT153e0l)

Toto jsem si poridil vcera jako sestavu vse jsem sestavil dle navodu. Zapojen CPU GPU HDD MB FANS FRONT PANEL.
Po zapnuti pc bezi hdd jede vetraky veskere jedou ale kdyz mam propojeny monitor tak se nechyta a je na nem no signal.

Zkusil jsme vyndat GPU a dat tam jen do MB taky nic. Pak jsem vyndal RAM a speaker rval. Takze dle tohodle odhaduju ze jak GPU tak MB by meli byt v poradku.

Vyzkousel jsem vse mozne i reset biosu a porad nic. Nechyta signal ani z TV nikde takze monitorem to neni ten bezi dobre na NTB.

Jedina vec na kterou jsem narazil je to ze ve specifikaci moji MB nejsou tyto ramky jako podporovane. Je mozne ze toto zpusobuje to proc nenabiha obraz na monitor?

DIky
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

no takle ja jsem na to koukal a mam ten kejs silentium. A tam uz byly distancni sroubky pridelane 4 takze jsem to dal neresil. MB je sice na 6 ale v tech mistech se to s kejsem nedotyka takze to jsem neresil.

Kazdopadne slovo skrat ve me budi celkem strach. Neznamena zkrat ze by vubec pc nenabehl nebo ze by minimalne nejaka cast tech komponent nefungovala?

"Mel jsem za to ze kdyz deska nekamosi s procesorem tak se to ani nenahodi"
Vsak sa Ti to nenahodi, ze sa tocia vetraky, HDD, to znamena len ze funguje zdroj, nic viac.

Kupoval si vsetky komponenty u jedneho predajcu?
Slusny predajca Ta mohol upozornit na problem a ponuknut Ti Upgrade BIOSu zdarma.
Menej slusny Ti to urobi dodatocne, ked ho o to poziadas.
Ked sa nedohodnes, dosku v lehote 14-dni vrat.
Potom kup od ineho predajcu, ale daj si podmienku, ze musi podporovat CPU KabyLake (verzie BIOSu 0601).
(pripadne posli kupit kamarata u toho isteho predajcu, ale s danou podmienkou)

Priznam sa, ze Alzu nemam moc rad. Ale vopred sa vzdat tejto moznosti ... Ked im naznacis, ze dosku vratis (a pridu o kseft), tak neviem...

Co sa tyka pameti, tak som si to preveril a naozaj tam nie su. Ale testy robili pred xx mesiacmi.
Pamate Kingston 8GB DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury, nie su zle pamate.

Ked ozivujem nove PC vzdy pouzivam napred len jeden modul ale pozor nie je jedno do ktoreho slotu ho vlozis.
V manualy dosky je to popisane.

"tak vratim desku a vymenim za jinou co kaby lake podporuje", ta doska neni zla, ale jej vyvoj sa konal, ked este Intel KabyLake nevydal. Tazko byt zly na vyrobcu, ked o novom CPU netusili. Okrem toho vydali novu verziu BIOSu, ktora KabyLake podporuje.

Drzim Ti palec, napis.

No ja tajne doufam ze se jedna jen o ty ram pameti ktere nepodporuji. Dnes jedu pro nove ktere zamenim za ty stare. Ty by mely byt podporovane. I tak se ale obavam ze zde problem nebude. Pak uz tedy nevim moc v cem by byl problem a jedine co me napada je vymenit desku kus za kus a projit si celym procesem od znovu.....

No zjevne tim ze jsem si skladal PC poprve jsem dosti prohloupil

No dostavame sa na uroven pokecu vo facebooku: jedu pro nove ktere zamenim za ty stare.
Netusim ake su tie "nove", takze neporadim.
(ale mam chut sa stavit, ze RAM-ky su v tom nevinne).

Nepises ani, ci si ich osadil do spravnych pozicii a ci si ich skusal po jednej.

"vymenit desku kus za kus" - je asi zbytocne, ale vymenit dosku s BIOSom verzie 0204 (alebo starsim), za dosku s BIOSom verzie 0601, je dobry napad. Ale napred treba zistit verziu BIOSu Tvojej dosky.

Zkousel jsem osadit prave Ram do vsech 4 slotu a poustet jen pres HDMI na desce a ani v jednom slotu se mi nechytl obraz.

Ted jedu pro 1x8gb ram tusim Kingston ktere jsou ve vyberu Ramek ktere ta deska podporuje. Jakmile se dostavim domu tak prokontroluji i verzi biosu pak by bylo vse jasne

Nechcem byt zly, ale "ze jsem si skladal PC poprve"

Ta trocha zorientujem. Ked mas osadenu grafiku SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 8GB do PCIe slotu, tak mas automaticky vyradene graficke vystupy "HDMI na desce".

Musis kabel k monitoru pripojit na graficku kartu (nie hore na vystupy z dosky). Alebo mozes vybrat grafiku SAPPHIRE NITRO+ fyzicky z PC, a potom bude aktivna grafika v procesore, co asi nechces.
Samozrejme pri vypnutym PC.

Samozrejme musis na monitore navolit (v on scren menu) spravny vstup.

To neni seznamu podporovanych RAM, to je seznam testovanych RAM. Podorovane su vsetky DDR4 moduly az po max.kapacitu chipu.

Ano chod dosku bud vymenit alebo ju odnes niekam kde maju poruke skylake cpu, nech to s nim zapnu a flashnu bios.
Dofam ze si zapajal aj dodatocne napajanie do dosky atd. a neni problem v blbom zapojeni.

Skus clear cmos (viz navod k doske, pri vypnutom PC. Bud jumprom alebo vybrat knoflikbaterku na minutu), a aj RAM modul po jednom v slote 1 a potom alebo aj slote 2, ne hned vsetky naraz.
Distancky do kejsu si snad dal len na spravne miesta.
Ono sa take veci testuju aj na stole bez kejsu, a trebars aj bez grafiky klavesnica ci reaguje na numlock klavesu (ak ano tak bios bezi, a nebezi skor grafika apod.)

... alebo chod rovno tu dosku vymenit a uvidis potom. (u inej dosky pozor na poziciu distancnych stlpikov, iny model moze mat inde diery)

Jak jsem to psal nahore zkousel jsem vsechno mozne

Zapojeni do GPU neslo
Zapojeni do desky neslo
Prohodit vsechny Ram sloty neslo
Vyndat ramky jestli je MB v poradku - speaker rval takze snad ano.
Udelal jsem clear cmos pres jumpery a opet opakoval veskere procesy viz nahore.

NA alze u tohoto modelu pise zhruba 15 lidi ze poridilo kaby lake procesor a maji stejny problem - no signal na monitoru takze verim ze dnes vymenou desky vyresim ten problem. Pokud ne tak balim a hazu ze skaly :D