Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba PC

Ahojte.

Nedávno jsem vkládal téma, v kterém jsem žádal o pomoc s výběrem sestavy. Bylo mi doporučeno abych nejdřív našetřil a poté to řešil.

Téma:

http://pc.poradna.net/q/view/1694143-skladam-pc-po treboval-bych-poradit?page=r1694165#r1694165

Tak jsem tedy provedl a našetřil. Můj strop je 20 000,-. Chtěl bych v té ceně koupit jak PC tak i monitor.

Pro představu mé požadavky na PC:
- chtěl bych se koukat na fullhd
- kreslím v CAD softwarech (momentálně na mi na moje kreslení pro zábavu stačí ntb za 8 000, takže tam asi problém nebude)
- chtěl bych si na tom i něco zahrát, například Battlefield 3 a jestli to není sen tak třeba GTA 5
- mám starý notebook a chci nový počítač, nečekám žádné ultra herní dělo

Netroufám si to sám vybrat a složit, když do toho chci dát pro mě hodně peněz. Budu rád za každou radu a snad v tom rozpočtu poskládáme co bude možné.

Sám jsem se na to pokusil kouknout a něco nastřelit, nevím jestli je to dobře nebo špatně. Jestli je to úplně mimo chápu :-D. Raději dám na vaše rady :-)

https://www.czc.cz/c7pbdm8e2chccao2dqms7gfk62/sezn am

# Tak vypada to dobre, "CPU + ZAKLADNI DESKA" je dobre zvolena (dle mne), ale ZDROJ + RAM by slo urcite zvolit neco solidnejsiho.
Graficka karta by sla také vykonejsi.
TiP ~ Zda-li nechces zakladni desku menit nejaky cas, zvolil bych pro tvuj Intel@i5 KABY-LAKE radeji s Chipset H270 (ktery ma par malickosti a LANES navic, coz umoznuje budouci podporu Intel OPTANE, nebo 2x M.2, podporuje také RAID) jak 250, ktery je ale zcela dostacujici.

# Celkove to nevypda a neni spatny, jestli jsi to delal opravdu sam, tak jde videt ze jsi to nesesmolil za 5 minut ..
* Na CAD muzes vzit klidne i GPU|AMD, i5 7xx je hodne vykoné CPU, jak Hry tak PRO, to by snad ani potreba menit nebyla, prece jde jen o posledni Gen Intelu co vysel pred 2 mesici :-); kdyby jsi ho chtel opravdu menit, tak jedine za nejaky co ma vysi frekvenci.

Sesmolil jsem to sám. Už dlouho to nějak smolím. Nicméně s H270 přestřelím ten rozpočet. A bych řekl pravdu, moje vize je, že mi s tím procesorem bude sloužit dlooooouho.
Ale potřebuji se vlézt do těch 20. Takže pokud to není problém, tak základní desku měnit nebudu. Spíš nevím co je špatně na zdroji a ramkách a grafice... Nerozumím tomu tak moc. Byl bych rád třeba za vaše doporučení sestavy do té ceny.

# Nemam s nima zkusenost, ale "CL15 na 2400MHz je docela dobry", jaké ale jsou, jak se chovaji s KABY etc nevim, napsal bych ti maximalne co bych nasel na Google..
* Ke KABY mam zatim velmi dobrou zkusenost s nekolik druhu RAM z té stredni CAT : CRUCIAL Ballistix Sport LT [1.2V, 2400MHz].
TiP ~ Jestli chces zakupovat, nebo pozdeji UPgradovat [RAM], bych v tom pripade zakoupil 'TED' radeji jen [1X8Gb] a nasledovne dokoupil dalsi [1X8Gb] kde budes na 16Gb v DUAL s [2X8Gb].
""Proc"" ? Jelikoz na 2 kanalech (Memory Channels ), kdyz pominu XMP, ti ty RAM pojedou v DUAL na 2400MHz, kdezto 4X4Gb na 2400MHz nespustis a RAM ti pojede na nissi frekvenci (bandwidth).

No tak teda pokud si myslíte, že je to ok a souhlasíte s tím výběrem tak mám ještě pár dotazů.

Ulà, pro schvaleni si musis pockat na nejakého radce ;-) : "Sambi, M-Pol, MS_Vysirac"..

- Ano, prilozeny COOLER staci, je to klaicky intelacky, tvuj Intel@i5 nepatri mezi ty, co by zrovna nejak hrali.
- Ano, do bedny ti vleze.

OK, ale na tvem miste bych na desce az tak moc nesetril:

https://www.czc.cz/asus-prime-b250m-a-intel-b250/2 05217/produkt

https://www.czc.cz/msi-b250m-mortar-intel-b250/204 573/produkt

Jinak pokud si clovek umi sestavit sam doma, tak je to nejlepsi, ale i u CZC je to vetsinou OK, parkrat jsem to ale ve firme musel predelavat, protoze to v CZC skladalo nejaky prase, je to uz delsi dobu. Co vim, tak tady v posledni dobe snad nebyla jedinna stiznost.

# Voilà, my jsme prakticky na té samé zakladni desce tocili [i7@7700 + Asus GTX@1070] tak dostacujici i presto ze prumer je, to ze nema chladice na té 'digitalni' kaskade nevadi, ony ty DIGI kaskady s napajenim pro 65W CPU stejne hovno hrejou, kde ji navic (i kdyz jen malo ale jen prece ;-) ) bude ofukovat ten pribaleny original Intelacky CPU
Cooler :-).

Proste je to levna deska s levne provedenou napajeci kaskadou. Na tom pocitaci neni co zlevnit jineho, v tom se shoduju s ostatnimi zde, ale ta deska proste take neni nic moc.

Mas dve moznosti, bud to nechat nebo pridat na penezich, nic jineho ti nikdo neporadi.

Jen tak ze zajímavosti, u nás se prodává toto, co si o tom myslíte?

https://pc.bazos.cz/inzerat/72852771/HERNI-DELO-In tel-i5-7400-8GB-DDR4-256SSD1TB-GTX1050-ZARUKA.php

https://pc.bazos.cz/inzerat/73060989/HERNI-DELO-In tel-i5-6400-16GB-128GB-SSD3TB-nVidia-GTX1060.php

Je tam sice ta grafika co jsme úplně nechtěli. Ale za ty peníze aj s SSD a všechno v záruce. Přemýšlím, že bych to vzal.

# Ted na to koukam v praci a asi tam nebude uplne vyhra ani ta zakladni deska...

Prvni ma oproti tvemu slabsi grafiku a pouze kancelarsky zdroj, takze je jen otazka casu, kdy to blafne, pokud to uzivatel bude pretezovat.

Ani ten druhy neni zadny zazrak a nepriklad

Western Digital Green 3TB 7200 otáček

vubec neexistuje.