Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 240Hz monitor co to obnáší ?

Dobrý den, chci se zeptat jestli je na tuto frekvenci potřebné mít silnou grafiku.... Mám GTX 1050Ti, stačí to nebo jsou jiné závislosti než-li komponenty?

děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

U LCD zadne Hertze nejsou, je jen FPS. Pokud mas grafiku, ktera stezi udela na vetsine novych her 60FPS, tak je ti snad jasny, ze 240Hz (240FPS) monitor je ti naprosto k nicemu, grafika ti teda nic nebrzdi, jen nedokazes ten monitor vyuzivat a mezi nami, on to nedokaze nikdo, protoze uz 144Hz monitory jsou totalni overkill, ktery nedokaze vyuzivat ani lidske oko u vetsi casti populace.

Vypni si vsync a meraj si v hre FPS ze kolko ti grafika da. Ak da >240 tak si kludne kup aj 240 monitor, ked myslis.
Predpoklad je ze to podporuje grafika (nehladal som), musi mat patricnu verziu rozhrania (display port 1.3 je minimum pre toto mam pocit)
.. alebo HDMI 2.0 ak to podporuje monitor aj grafika.