Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak aktualizovat síťovou kartu-ovladač ?

Dobrý den.

Mám WIN 10. Měl bych dotaz, jak aktualizovat síťovou kartu. Stáhnul jsem si ze stránek Realtek 0002-Diagnostic(2.0.2.12)_20160930_Win10Only. Mám toto otevřít a tím se mi aktualizuje síťová karta? Bude to stačit?

Často ( 5x týdně a asi 3x denně ) mi nejde internet a píše mi to, že DNS neodpovídá, tak mi bylo doporučeno - aktualizace ze stránek Realtek.

Po několika minutách internet zase jde.

Mám připojen TP-Link TL-WR841N.
Na počítači mám program Driver Booster 4.3 a ten mi sám nabízí aktualizaci ovladačů ve WIN 10.

Takže když mi píše, že všechny ovladače jsou aktuální, tak je aktuální ovladač i pro síťovou kartu?
Abych nedělal něco zbytečně-suplovaně. Jsem jen uživatel.
Děkuji za případné rady či nápady.

Ovladace mas nainstalovat z webu vyrobcu zakl.dosky alebo notebooku, a necpat tam ziadne boostre. (odinstaluj a uz neinstaluj).

Diagnostic neni ovladac. Nemas tam cpat ziadne diagnostic. Ked chces instalovat ovladac, tak idealne ten z webu vyrobcu dosky. Ked uz chces nieco z realteku tak hned to prve (auto installation program)

Mas to prepojene LAN kablom alebo preco riesis kablovu sietovu kartu?
Ked ti takto vypadava LAn tak bud je vadny kabel / kontakty konektorov / alebo router. Ale skus si v spravci zariadeni odskrtnut u sietovky ze vypinat pre usporu energie.

Na počítači mám program Driver Booster 4.3

lameřina, vysvětlitelná jen lobotomií.

vůbec nepíšeš jaká je deska, co obsahuje síťovku.
a co s tím má společného router? dostáváš ip adresu od routeru? jak vypadá výpis "ipconfig -all"?

formát a nová čistá instalace w10, protože toto už jsi dosr...
stejně teď v dubnu mají mít nějaký update, bude se ti to hodit.

jenže když internet někdy jede, síťovka je relativně v pořádku (vynechám tu otřesnou "instalaci" ovladačů)

píše mi to, že DNS neodpovídá,

možný problém je:
- v antiviru, chce to znát přesný název
- ve spyware doplňku v prohlížeči, odspywarovat třeba adwcleanerem (antiviry to neumí)
- v nefunkčních dns serverech poskytovatele, ale při tolika poruchách by ho už dávno defenestrovali

výpis nastavení se dá zkopírovat do souboru ... start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ip routeru = brána
nebo se dá text označit myšem, enter do schránky, vyklopit sem.
nebo v záhlaví vybrat: zkopírovat vše, enter.

předpokládám, že když to máš v docx, že je to blonďatý obrázek a jdu blejt.

typ desky vypíše speccy - buď screen nebo se dá text označit myšem a kopnout do schránky.
nebo příkaz:

wmic baseboard get product,manufacturer,version

To byl výpis, když internet fungoval. Když internet občas nefungoval, tak jsem dal 77.75.79.53
a hned se mi objevila stránka www.seznam.cz a internet začal vždy okamžitě zase fungovat, což je pro mne zajímavé, protože když jsem dříve nikam nic nepsal při nefungování internetu, tak jsem musel třeba 1-2minuty čekat, než internet zase naběhl.

Až nebude internet fungovat, tak udělám to samé ( ping ...) a zkopíruji sem.

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

Nyní internet funguje pro všechny adresy co jsem zde zkopíroval. :

C:\Users\Doma>ping 192.168.0.1

Pinging 192.168.0.1 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.0.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms
*********
Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Doma>ping 172.18.1.2

Pinging 172.18.1.2 with 32 bytes of data:
Reply from 172.18.1.2: bytes=32 time=2ms TTL=62
Reply from 172.18.1.2: bytes=32 time=1ms TTL=62
Reply from 172.18.1.2: bytes=32 time=2ms TTL=62

Ping statistics for 172.18.1.2:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms

C:\Users\Doma>
***********
Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Doma>ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=16ms TTL=52
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=34ms TTL=52
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=11ms TTL=52

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 11ms, Maximum = 34ms, Average = 18ms

*************

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Doma>wmic baseboard get product,manufacturer,version
Manufacturer Product Version
Gigabyte Technology Co., Ltd. H81M-D3H x.x

C:\Users\Doma>

tak jsem dal 77.75.79.53 a hned se mi objevila stránka seznam.cz

nefunguje ti dns:
- máš zaspywarováno nebo nastavený proxy někam do číny
- máš spywarem poškozený soubor hosts
- máš stupidní verzi antiviru
- používáš dns servery neschopného providera
koukám že jsem to psal už výše, jsi líný to řešit, takže ztráta času.

bonus:
gigabyte a funkčnost síťovky - byl jako první nainstalován ovladač "Intel INF installation"?
tak příště.