Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem libreOffice (pouze pro čtení)

Googlim a nemůžu nic najít, poradí mi někdo zde?
Začínám s LibreOffice a je to paráda, ale mám jeden problém! Vše mi funguje OK, ale mám jeden dokument v excelu, který jsem si vytvořil asi před 15 léty (něco jako soukromé učetnictví). Vytvořit to znova v LibreOffice by bylo strašná práce (spousta dat). Jde prostě o to, že tento dokument se mi otevře pouze "jen pro čtení" a nemůžu tímpádem dělat žádné úpravy, nebo vkládat další data. Tento dokument je chráněn heslem pro čtení i pro úpravy textu, ale nevím jak jsem to před těmi léty vytvořil, protože v LibreOffice nejde otevřít pro zápis. Přitom zkoušel jsem i jiné dokumenty, které mám chráněny heslem a taky byly vytvořeny kdysi dávno v Office a ty pro zápis otevřít jde. Respektive při otevření těch jiných dokumentů v LibreOffice po mně chce heslo pro čtení, po jeho zadáni se mi dokumenty otevřou, udělám nějaké úpravy, dám uložit, zeptá se mně zase na heslo pro zápis, vše OK
V záhlaví tohoto jediného dokumentu mi u názvu dokumentu píše (pouze pro čtení) a když skočím na nějakou buňku a chci něco vepsat, tak mi to prostě nepíše, takže ani nemám co uložit!

děkuji moc

děkuji "Karel04". Já používám LibrareOffice (OpenOffice jsem používal kdysi dávno a nějak mi nesedl), ale to znova uložení bez hesla zabralo a už úpravy dělat jde, ale teď jsem si to chtěl znova zaheslovat už v LibrareOffice a i přes potvrzení hesla, se mi soubor otevře bez nutnosti heslo zadávat (prostě nejde zaheslovat). Heslo jsem zadával v "Nástroje / uzamknout list i uzamknou sešit" a přesto se mi soubor otevírá bez nutnosti zadat heslo

děkuji

přesně tak jsem to udělal (má reakce výše na radu "Karel04") a jak tam píšu je to už pro úpravy OK, ale zase to nejde zpět zaheslovat (myslím už v LibrareOffice). Zajímavé, ale je, že s jinými zaheslovanými excely problémy nemám. Je to jen u toho jediného a pro mně nejdůležitějšího.
Jak tedy správně soubor excel zaheslovat v LibrareOffice (jestli to dělám dobře)? Heslo jsem zadával v "Nástroje / uzamknout list i uzamknou sešit" a přesto se mi soubor otevírá bez nutnosti zadat heslo

Toto nepomůže, uloží mi to zase jako uzamčený soubor(nedá mi nikde nabídku, jak to odemknout) a situace je stejná, jen soubor má jiný název. Ale jak píšu výše, už jsem to vyřešil, ale zase mi nejde tento soubor uzamknout (už myslím v Librare Office). Jen upřesním, že uložit bez hesla jsem to musel v MocrosoftOffice. Pak pro úpravy v Librare Office již OK, ale jak píšu v LibrareOffice již nejde znova zamknout.

Z jiného soudku
Prosím nevíte někdo, jak se v LibreOffice tučně orámuje obvod části buněk tabulky (je li to vůbec možné). Jde mi o to, že všechny buňky mám označené tenkou čarou, když ukončím měsíční zápisy, potřeboval bych veškeré změny (buňky) v tomto měsíci obtáhnout tučným orámováním (nebo si představte tabulku a chcete aby měla obvod tučně orámovány). Našel jsem změnu tloušťky čar, ale při označení skupiny buněk mi zvýrazní označení všech označených buněk, já bych potřeboval zvýraznit jen ten obvod označených buněk.

děkuji