Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 OS

Prosím Vás mám v Pc OS Windows 10 Pro a chtěl bych se zeptat zda je možné při připojení Flashdisku (32 GB) možno nainstalovat systém Linux,který mám z tažený a vypálený na cd/dvd disku.A po té si jen vybrat který systém budu používat jestli Linux nebo Windows 10.

Ten flashdisk je SATA nebo USB (na USB musis mit na desce podporu bootovani, starsi nemaji).

Jinak za me radeji stahnout VirtualBox a linux hodit do virtualky (funguje pak jako aplikace pod Windows). Zalezi na tvem PC, jestli je novejsi s aspon 4GB RAM, tak by to mel utahnout v pohode.

Aktivuj Hyper-V a nainstaluj do virtuálu. Na fleš lze také instalovat. Ale třeba při instalaci LinuxMint 18.1 pro UEFI to při odpojených interních discích zdechne při instalaci Grub a při zapojených to nainstaluje grub na interní disk, i když je VÝSLOVNĚ zadáno "zavaděč instalovat na USB". Před časem to fungovalo a grub byl jen na flešce.