Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel

Zdravim
zacal me od vcerejeska zlobit excel 2016
Priklad
A1=500 B1= 2 C1=A1*B1(Vysledek je 1000)
A2=500 B1= 1 Udelam CTRL+D at nemusim porad vypisovat vzorec a vysledek mam porad 1000
Nechapu co se s tim stalo

Pokud chcete v C2 mít vzorec C2=A2*B1 i po kopírování pomocí CTRL+D, pak původní vzorec napište ve tvaru C1=A1*$B$1 a po kopírování dostáváte C2=A2*$B$1 ($ dodáte pomocí F4). Nechápu ale logiku, proč měníte B1. Po změně logicky se změní i C1, ale to je již vaše věc.

Pozri sa v riadku vzorcov, čo Ti zapísalo (aký vzorec) do C2. Tam bude odpoveď.
Vyzerá to, že si použil absolútne odkazy znaky (dolára) namiesto relatívnych.

P.S. Namiesto Ctrl+D môžeš použiť dvojklik na pravý dolný roh bunky (malý čierny štvorček), ktorej vzorcom chceš vyplniť nadol. Automaticky sa vyplní stĺpec až po najspodnejšiu bunku aktuálej oblasti.