Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba bootu - Windows 8 0xc000185 winload.efi

Zdravím, mamce vypadla z notebooku baterka za běhu systému. A od té doby se bohužel nepovedlo spustit systém.
Systém hlásí že chybí nebo nelze načíst soubor: Windows/system32/winload.efi
kód chyby: 0xc0000185

Stáhnul jsem z MS webu instalační .iso win 8 a zkusil jsem opravit automaticky spouštění systému, neúspěšně. Zkusil jsem přes cmd z instalačního isa příkazy jako je: bootrec /FixMbr atd. ale bohužel to taky nezabralo. Bohužel není k dispozici ani bitová záloha systému takže jsem na mrtvém bodě.
Proto vás prosím o radu co dělat aniž bych musel přeinstalovat celý OS. Děkuji

A co ti napisalo to opravovanie spustania systemu?
Mas presne spravne instalacne CD? Neni to jedno. Nemas tam nahodou Windows 8.1?

Mozes nabootovat do prikazoveho riadku a nakopirovat si spravny winload.efi do spravnej zlozky a do spravneho oddielu, ale ked chyba hned prvy subor ktory to hlada na disku, tak mozno chyba uz aj cely windows.
Skusil by som aj prikaz chkdsk pismeno: ze co vypise.

Problem moze byt aj v biose ze je blbo nastavene bootovanie, skontrolovat a zvolit si spravne boot z "Windows manager" v bootmenu, ne disk. Resp. zavisi co v tom biose je za moznosti. Mozu byt ale aj posahane GUID oddielov a podobne. bootrec /rebuildbcd si skusal?

V příkazové řádce nebo .bat souboru (oprava systému):

sfc /scannow
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth Dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth Mmch., W8 nepoužívá MBR.

Výpis chybového souboru automatické opravy :

Diagnostika nástroje Oprava spouštění systému a protokol opravy
---------------------------
Počet pokusů o opravu: 1

Podrobnosti relace
---------------------------
Systémový disk = \Device\Harddisk0
Systémový adresář = C:\Windows
Spuštění automatické kontroly = 0
Počet hlavních příčin potíží = 1

Proveden test:
---------------------------
Název: Zkontrolovat aktualizace
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 0 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Test systémového disku
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 0 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Diagnóza chyb disku
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 610 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Test metadat disku
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 0 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Test cílového operačního systému
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 172 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Kontrola obsahu svazku
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 1140 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Diagnostika správce spuštění systému
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 63 ms

Proveden test:
---------------------------
Název: Diagnostika protokolu spuštění systému
Výsledek: Operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0
Doba trvání = 0 ms

Obecná chyba Správce spouštění 0xc0000185

Zjištěná hlavní příčina:
---------------------------
Zaváděcí modul operačního systému nelze najít pomocí správce spouštění.

Opravná akce: Oprava souboru
Výsledek: Chyba. Kód chyby = 0xa
Doba trvání = 3469 ms

Opravná akce: Oprava úložiště konfiguračních dat spouštění
Výsledek: Chyba. Kód chyby = 0x490
Doba trvání = 110 ms

---------------------------

Ako postupovad ak man tel Microsoft ale nemamorginal nabijacku nabyjam z huavei telefonu a po kazdim ma upozorni ze nabyjanie je pomale a hodi my internetovu stranku vobec tomu nechapem za pravo pis as ospravedlnujem dakujem

S týmto silným materiálom oprávnených voličov smerujeme po nežnej nehe do CCCP či KĽDR, hľavne aby boľo zase na Sľovensku ľepšie, ako boľo dobre za zľatých komunistov či za zľatého HZDS_ŠtB_SMER_KGB_MIGMO so sociaľistickými istotami sociáľneho štátu. Kam sa na nás hrabú kapitaľisti zo škandinávskych, zahnívajúcich, zderských, amerických krajín, kde dnes po tamojších špinavých uliciach v biede, hľade, smäde, žobre takmer každý sľušný, poctivý, pracovitý, uzimený občan.

Pane, zamyslete se nad sebou, než takový příspěvek odešlete. Evidentně píšete z nudy a převažující podíl vašeho obsahu je projevem pohnutého psyché. Zkuste si to vždy po sobě přečíst 10x a hluboce se zamyslete, zda je to k tématu, nebo zda píšete nesmyslné svinstvo a hnůj. Rád si od vás přečtu příspěvky na úrovni, ze kterých se něco dozvím, naučím. :beer:
--------------------------------
Kdybyste to stále nepochopil, tak vám upřímně a na rovinu říkám, že tyhle vaše pomatené psychovýlevy do kterých mícháte politiku ... dost lidi obtěžují a poradnu zasírají.
Děkuji za pochopení a příště, prosím, hluboký úsudek a před odeslání odložit na později a příspěvek věcně přepracovat. Děkuji!