Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční zvuk, vypadává, Windows 10

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s relativně dlouhodobějším problémem, který se mi stále nedaří vyřešit a věřím, že je zde raritní. Začal ve chvíli, kdy jsem kvůli slabému mikrofonu na mých běžně používaných sluchátkách, zkusila zapojit sluchátka od iPhonu (pro lepší mikrofon). V té chvíli mi spadl celý systém se zprávou, že v počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat (bez jakéhokoliv důvodu). Po zapnutí byla ikonka reproduktoru s červeným křížkem a zprávou "Nejsou zapojeny reproduktory ani sluchátka". Pokusila jsem se tedy prvně zapojit zpátky svá stará sluchátka a zrestartovat počítač, což bylo bez úspěchu. Poté jsem se podívala do správce zařízení a zjistila, že mi chybí drivery SB Audigy, díky kterým zvuk jede. Zkoušela jsem jak jejich program, tak drivery nainstalovat zvlášť, ale bohužel se tam ani tak nezobrazily a když jsem je zkusila přidat ručně jako starý hardware, tak mi to ukázalo akorát vykřičník.

Problém je v tom, že občas se pc vzpamatuje a po několikátém zapnutí je sám nainstaluje zpět a fungují pouze do té doby, dokud se opět nepohnou nebo nepřepojí sluchátka popř. občas nefungují náhodně po zapnutí. Stává se to taktéž po přepojení mikrofonu. Celkově řečeno si zvuk funguje jak se mu zachce.

Podezření bylo na špatnou zvukovou kartu, ale ta je prý dle technika v pořádku. Stejně tak jacky. Celkově nelze přeinstalovat Windows, jelikož chybí aktivační kód od předchozího majitele. Harddisk by měl být v pořádku dle defraggleru. Aktualizace jsou nainstalovány všechny. Při zjišťování problémů se zvukem to nic nenajde, i když já vím, že chybí drivery.

Doufám, že zde bude někdo ochotný, kdo by mi dokázal poradit. Opravdu si již nevím rady. Specifikace PC přikládám níže v obrázcích, stejně tak obrázek chybějícího ovladače a i toho, který tam má být. U jednoho screenshotu je možnost zvukových vstupů a výstupů, u druhého chybí. Po dnešním restartu mi to dokonce ukázalo úplně novou chybu, která tam nikdy nebyla. Též přikládám chybovou zprávu, kterou jsem stihla v rychlosti vyfotit. Za kvalitu a jemné natočení obrazu se omlouvám, v případě opakované zprávy dodám lepší obrázek.

Děkuji všem případným rádcům.

Zakladni ovladace nekdo instaloval? Nejaka cistitka a tunitka byla pouzita? http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z97X-Gaming -3-rev-10#support-dl zde zvolit vas operacni system (W10 64bit) stahnout a nainstalovat Chipset driver /Europe/ nasledne stahnout ovladace audio,jako prvni nainstalovat Realtek HD Audio Driver a potom Creative SB X-Fi driver.Po reinstalaci Chipset driver udelat restart pc a pokracovat v dalsi instalaci Audio 1)Realtek ... 2) Creative SB... a restart.

Bohužel jsem psala hned ze začátku, že jsem zkoušela instalovat jejich drivery (zapomněla jsem připsat od Gigabitu) a program. To vůbec nic nevyřešilo a zrovna Creative je k ničemu. Po reinstalaci Windowsu jsem ho už ani znovu neinstalovala, protože nic neřešil (zvuk jel i bez toho).

On ten zvuk jede, jenže vypadává jak se mu zachce. Dnes po zapnutí PC zase fachčí, ale pokud přepojím sluchátka např. na reprobedny, tak zase vypadne. Nemyslím si, že je problém v ovladačích, protože ty tam jsou. Pouze při výpadku zmizí a nejdou doinstalovat. :-( Před tou zkouškou iPhone sluchátek jelo všechno v pořádku.

... Celkově nelze přeinstalovat Windows, jelikož chybí aktivační kód od předchozího majitele. ...

Ale lze, Win10 si už aktivaci zapisují do BIOSu (zjednodušeně řečeno), takže při nové instalaci si kód zjistí samy.

Lepší než obrázky je vypsat konfiguraci ručně (základní deska, grafika, HDD, ...). Vydedukoval jsem, že používáš jak zvukovku integrovanou na základní desce (NVIDIA High Definition Audio), tak samostatnou zvukovou kartu do slotu (SB Audigy), že?

Dále - odkdy to zlobí? Resp. fungovalo to někdy? Pokud ano, tak co se dělo, než to fungovat přestalo?

Na jednom z těch screenů je vidět u ovladače SB Audigy chybový kód 12 - zkus dát kartu SB Audigy do jiného slotu, případně zakaž tu integrovanou. V diskusi zde jsem se dočetl, že tato situace nastává poměrně často při instalaci karty SB do jiz nainstalovaného systému s jinou zvukovou kartou a grafikou od nVidie (že by Tvůj případ?). Pro bezproblémový chod doporučují čistou reinstalaci Windows.

K té modré smrti na posledním obrázku - pravděpodobně důsledek nějakého konfliktu ovladačů, do reinstalace Windows bych se v tom nijak nešťoural, nicméně pokud bys chtěla zjistit víc informací, podívej se buď do Prohlížeče událostí (hledej chyby), nebo použij BlueScreenView (sloupec Caused by driver = možný pachatel).

No, počítač byl právě v servisu před pár dny, kvůli freeznutým Winům a tam mi řekli, že potřebují aktivační kód k Windowsům, jinak je nepřeinstalují. Konfiguraci jsem ručně nevypisovala, protože tomu absolutně nerozumím (:-D), proto jsem raději zvolila jistotu v obrázku. Předpokládám, že ano, ale nejsem si jistá. Kupovala jsem PC od kamaráda, co si ho nechal sestavovat.

Ano fungovalo to v pořádku, než jsem zapojila již výše zmíněná sluchátka od iPhonu. Od té doby to zlobí. Po zapojení následovala modrá smrt a po zapnutí už zvuky nejely. Včera taktéž po zapojení mikrofonu nejely a dnes po zapnutí PC je opět vše v pořádku. Nicméně pokud budu chtít přepojit sluchátka například na reprobedny, tak to opět vypadne.

Zkusím se tedy v servisu zmínit o tom, že by to mělo jít reinstalovat i bez kódu. Třeba ta celková reinstalace opravdu pomůže. Ale spíš jsem doufala, že se to bude moct vyřešit jinak. Děkuji za radu, odpoledne do toho mrknu.