Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus m5a99x Evo 2.0 RAM ERROR

Pěkný večer, dnes jsem si koupil použitou desku, zmíněnou v úvodu, ale po zdlouhavém procesu zadávání a zasouvání Nefunguje, koupil jsem ji s procesorem fx6300, ram mam z minulého buildu 2*1gb 1333 DDR3, 1*1gb+1*2gb 1600 DDR3... Jinak grafická karta je gtx670. Po zapnutí začne pipat jako zběsilá, podle návodu uncompatible ram. CMOS reset nepomohl ani cez baterku, ani cez piny, Asus memok tlačítko také nepomohlo... Deska byla při vyndání funkční,tak nevím co by na ní jen tak odešlo... Předem díky za rady, GrapField...
Edit: ramku jsem zkoušel 1, v různých slotech, nepomohlo, sloty jsem čistil, také nic...

TiP ~ Podivej se jestli nekde neni zasunuty spinac PIN (takova ta blbost na reset CMOS), treba to tam ten typek pred prodejem pichl, nebo jsi ho pouzil ty, pri tom reset CMOS.
- Dival jsi se, jestli je to CPU spravne v SOCKEtu ?
- Nejlepe by bylo, zkusit jiou RAM i jiné CPU, zkus to PC spustit bez GPU v PCIe1, nebo zkus i jiny PCIe link.
- U nekterych deske musi byt zapojen CPU FAN

* Kdyz o nechas chvili bezet, zahriva se ti CPU ?

Deska má kdyžtak nějaký *flashback*

# Co ten BIOS ? Tlacitko na RESET BIOS tato ASUS tusim nema co ? (Dual-Bios maji hodne Gigabytovky)
INFO : U nekterych desek které jsme pri OC opravdu zapraskly, i nekterych modelu pomohlo nechat vytahlou CMOS nekolik hodin, kdyz na nic nendojdes, zkus tu baterku nechanou vytahlou pres noc.
# Rozsviti se ti klavesnice, kdyz to PC zapnes ?
* Desku mas zrejme vytahlou na stole kdyz to zkousis ze ?

No... Mám to v case, jsem vždy tak naivní že vše pojede jak má :) asi se nikdy nepoučim...

# Deska muze probijet, nebo nepovedeny BIOS, no uvidis jeste s tou jinou RAM, nebo co ti napise ten chlapik.
TiP ~ Urcite bych tu zakladni desku vytahl ven, jestli to PC bylo prevazeno, mohlo se stat nespocetne veci, tak hodne stesti, ale tak rychle to vzdavat mi pripadne skoda a zbytecné ..
* Dokud bych to nevyndal, rozlozil a znova neposkladal (pises ze nejakou zkusenost uz mas, rozlozit a poskladat ti problém delat nebude), zkusil to znovu spustit, az pak bych delal nejaké zavery.

skrina je vodivy kus plechu, nemoze tam nic "prebijat", ptz to ma byt vsetko spojene.
Bud si mal skrat o kejs kvoli distanckam pod doskou na blbych miestach apod, alebo problem so zdrojom, ked ti tam nieco prebijalo. Alebo mas vadnu 230V zastrcku (kejs je uzemneny cez zdroj na zemniaci kolik 230V zastrcky), ked ta to kopalo tak je problem tam. Ale doske by to nevadilo.