Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows si nedá pokoj.

Ahoj, mám tu trochu větší problém, takže si to přečtěte krásně v klidu doma a nenaštvěte se nad mojí demencí... :D

Můj problém je s aktivací windowsu: Iekn

Jednoduše tedy přejdu do nastavení aktivace: VIGA

A koukám, že můžu změnit klíč. Říkám si, není problém a objednal jsem si windows. Konkrétně tento: https://www.alza.cz/microsoft-windows-10-home-cz-6 4-bit-oem-d2817669.htm?catid=18860426

Zásilka dorazila já si našel klíč a následně jsem ho zadal: AU1T

Jo, a to je přesně ten problém. Řekl jsem si že zkusím windows přeinstalovat pomocí DVD co přišlo společně s klíčem... Jenže mě nefunguje mechanika u notebooku. Vůbec na DVD nereaguje.

Co mám dělat?

Díky za všechny rady.

V notebooku snad urcite uz je nejaka licencia windows, nemusel si zas platit za dalsiu.

Notebook ma zvycajne vstavanu nejaku obnovu na vyrobny stav Windows (zvycajne mackanim nejakej klavesy po restarte), po nej zvycajne vsetko funguje, a nic netreba preinstalovavat z CD.

Ked chces instalovat Win10 nacisto, tak na strankach microsoftu si mozes stiahnut a vytvorit instalacku Win10 na USB stick, alebo mozno sa da aj na W10 DVD pouzit "microsoft usb download tool" ktory to DVD presunie na USB stick (na PC kde funguje mecvhanika). Nasledne nabootujes z USB sticku a instalujes windows. Potom je dobre nainstalovat spravne ovladace z webu vyrobcu notebooku, inac nebudu veci poriadne fungovat.

Dobrá mám vše hotové. "vytvořené instalační medium na flash disku" Problém je, že po vybrání "spuštění s upřesněným nastavením" by mi měla vyskočit možnost "použít zařízení". Ovšem já vidím pouze "pokračovat", "vypnout počítač" a "pokročilé nastavení".

Mám takovej blbej dotaz, ale co tady koukám, tak tato poradna ještě snad nikomu neporadila problém nějak rozumně vyřešit. K čemu je tato poradna dobrá?

Ty jsi "rádce", tak to já bych mohl asi taky být rádce, když napíšu "dej to do servisu" "dej to kamarádoj". To jsem věděl už když jsem sem psal že to stačí dát do servisu, ale rád bych si to vyzkoušel sám opravit za pomocí nějakých rad. Jediná rozumná odpověď je tu od "MM", který je asi neví jak dál poradit nebo je offline což mi nevadí, protože se alespoň trochu snažil poradit na rozdíl od Vás.

máš nainstalovanou kradenou verzi windows, to bude nejspíš moje chyba.
zkoušíš ji aktivovat? to nepude.
chceš ji za běhu updatovat na verzi home? to taky nepude.
co vlastně chceš? je taky moje chyba, že ty se ani neumíš vymáčknout co děláš?

ale co tady koukám, tak tato poradna ještě snad nikomu neporadila

tato poradna je pro myslící lidi, kteří mají zájem něco řešit. není to živě pro úplné pitomce.

máš snad jiný nápad, než spustit novou instalaci a celý ten bordel zformátovat?

citát odjinud:

Ze sa Ty pokusas preinstalovat Windows z beziaceho systemu?

jako uživatel kradených enterprise bys měl vědět, že je za běhu nepřeinstaluješ na jinou verzi.
potřebuješ nabootovat z instalačního média. dokonce jsi tu dostal odkazy na serviskupka s obrázkovými návody. ale protože dnes máme prvního, iq některých tazatelů podle toho vypadá.