Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní počítač do 25.000,- Kč - duben 2017.

Dobrý večer všem,

jelikož jste mi již zde několikrát velice dobře poradili, ať již s novou GK či před 3 lety s kancelářskou sestavou, rád bych Vás opět poprosil o návrhy sestavy Intel/AMD, tentokrát primárně určené na hraní.

1. Finanční limit přibližně 25.000 Kč. (bez OS a periférií)
2. Určení převážně herní mašina.
3. OS bude WIN10.
4. V současné době jeden monitor ASUS VS247.
5. Určitě 1x SSD a 1xHDD
6. Preferuji Intel, nicméně v poslední době se už moc neorientuji, takže se AMD nebráním, pokud dá za tuto cenu lepší výkon, stejně tak i v oblasti GK.
7. Koupit už rovnou 16GB RAM?
8. Koupě sestavy do měsíce, očekává se něco zásadního z hlediska HW, proč počkat?

Děkuji za návrhy, během zítřka bych případně položil nějaké upřesňující dotazy či doplňující informace. Pěkný večer.

Návrh podporuji ((: AMD se rozhodně netřeba bát, momentálně je na tom v poměru cena/výkon lépe (co se CPU týče). Co se grafiky týče, RX 480 je karta plně vyhovující pro hraní ve Full HD i na nejvyšší detaily.

Pánové, já Vám tímto děkuji za návrh, který se nám v zásadě líbí, dovolil bych si položit pár doplňujících otázek, tak aby naše dušička byla v klidu.....

1. Nebude vzhledem k výkonu Ryzenu 5 grafika RX 480 trochu pokulhávat? Či opačně, není procesor předimenzován vzhledem ke grafice?

2. V návaznosti na bod 1 - údajně se čeká během týdne uvedení řady RX 580, nebyla by tato vhodnější, (samozřejmě je otázka ceny RX 580 a případného poklesu RX 480).

3. SSD - TLC , vím, že se to tu řeší již 3 roky, nicméně ve zkratce, tato volba je v ohledu na předpokládanou životnost disku a procento reklamací?

4. V návaznosti na bod 3 - trošku jsme s bratrem v diskuzi došli k myšlence, zda vlastně do Game řady má smysl dávat SSD, když hlavní priority na počítač jsou asi jiné, zda to ještě pořád není z části "módní záležitostí". (Vím, že jsem původně žádal SSD zakomponovat do sestavy).

Děkuji tímto M-Polovi a Eessencia za návrh a doporučení, pokud budete mít chvilku na krátkou odpověď, tak předem děkuji, návrh, možná s malou úpravou, pravděpodobně budeme během 14 dní realizovat.

1. Zatim se ze vsech stran hrnou spatne zkusenosti s fungovanim AM4 desek, ja bych pokud to neni nutne hned, radeji jeste mesic na nakup RyZenu pockal.

2. Urcite RX580, minimalne budou venku testy a muzes to zhodnotit sam, ale ocekava se, ze vylepseni budou pomerne znacna.

3. MLC jsou stale k sehnani, TLC radeji s tou 3D technologii, kterou nabizi Samsung, Crucial a myslim, ze jeste i dalsi. Reklamace jsou o tom, ze cim lepsi znacka, tim mensi pravdepodobnost jako u vseho ostatniho. Zivotnost 5 let a vice za predpokladu, ze tam nebudes rvat uzivatelska data a cache debilnich prohlizecu jako je Chrome nebo Firefox (ve Firefoxu se to nastesti da nastavit, aby to cache minimalizovalo).

4. SSD se vyplati, bud 250GB na system nebo mnohem lepe az 1TB na system a hry.

# Proc mu tam nabizet za 27.000Kc i7@6700 nebo i5@6500, kdyby stacilo v sestave od M-POL vymenit CPU za [i7@7700] + MB typu MORTAR, vyjde ho to levneji a ma vykonejsi a novejsi zaklad na Gen. Kaby-Lake..

Tazatel-kaolinefi.
# Doporucil bych ti na uvedené sestvy na Skylake za 26.000 nebrat opravdu ohled.

Jenomze RyZen je 6600 a I7 7700 je 9000. Co se MB tyce, staci k te I7 7700 MSI B250M MORTAR - Intel B250, MSI Z170M MORTAR - Intel Z170 (obe 2500) nebo radsi MSI Z270M MORTAR - Intel Z270 (4000)? Protoze pokud je treba ta 270, tak uz je ta sestava nekde na 28500, bez OS.

Mimochodem, je ten box chladic na I7 7700 dostatecny, tak jako na RyZenu?

Dekuji.

# Navic vylozene 'HRY' bude [i7@7700] v prumeru o 13-18% vykonejsi, hlavne ve hrach, kde zalezi na vykonu jadra, nez na jeho poctu, navic jako bonus k Intel i7@ je i budouci OPTANE (ktery promeni jeho HDD na rychlost podobné SSD :-p), nebo 'IGP]/*Intel HD@630', které muze vzdy najit své uplatneni...
* A to je ted jako kdo ten "tomlo " ?, Pseudo tazatel, nebo zase nekdo novej ? Na otazku chladice, [65w] i7@7700 uchladim i prstem, ano staci pribaleny, k [i7@7700K] + OC je ale nevhodny , to snad kazdy normalni clovek vi..

# Pak Overclocking, nebo samotny [Ryzen@R5] nemam jeste natolik otestovany, tedy az na par Benchmarku co jsme provedli v praci (potrebuji ho opravdu donést primo domu a pouzivat ho alespon jeden tyden, abych videl jak se chova, kde a v jakych situacich, nastaveni BIOSu, OC etc), ale jako KABY, OC mi posledni dobou pripadne, mene efektivni jako pred 3-4 roky, kde ten vykon tak nahoru nesplha, tedy az na cisla v testech, ale s Fraps/s to uz neni zadna slava, HERNI si Intel proste prvni misto jeste drzi..
* Hodne lidi krici na KOD, hry nejsou optimizované bude lip, no, u AMD vishera bylo to samé, vykon tam je, ale optimizce nikde, kde BODY v BENCH treba takové [FX@8370] predezene i [i7@6700] v CINEBENCH, nebo CPU-Z, ale ve hrach je zcela nekde jinde.

PS : Jinak v otazce kompatibility a problému 'RAM', bude pristi tyden Asus vypustet novy BIOS (070x -Agesa, kompatibilita RAM, M.2, stabilita systému/UP-Microcode), na dobrou polovinu desek..

No to už mělo bejt u toho BIOSu teď co měli naposled a skutek utek.:-) Doufám že Intel nějak zareaguje cenama a doufám že to AMD vyladí,nebo nebude mít Intel důvod zatím zlevňovat vůbec,většina uživatelů chce totiž koupit a ject a ne se drbat s buhví čím co se vyskytne za problém.Měli to prostě vydat raději o dva měsíce později vyladěný než co předváděj teďko,ty CPU jsou OK i cena,prkna to prostě hnojí i přes to že pár jedinců je s nima spokojená,viz i ta recenze mluví za vše jak to je.:-) Předpokládám že tomlo je tazatel,třeba píše z mobilu....

# Od nas (SAV) jdou uvsechny desky uz s Patch/BIOS, aby byly naslednovne predjecem vraceny jako kompatibilni i s Ryzen@5, je to bordel ..
* Predeslé muzou mit smulu a Ryzen@5 klidne i nerozezna, treba nekteré na B350, tak jako na PRIME s 1.0 nemusi jit polovina modelu RAM, hodne lid si jiz zvykla na intel a sirokou kompatibiltu, ale pri nakupu Ryzen, bych opravdu navstivil stranku vyrobce urcité zakladni desky a RAM exlusivne koupil z 'Nabidky" podporovanych..

Zdravím všechny,

Tomlo tazatel není, nemá se mnou nic společného, žádné psaní z mobilu....

Tak jsme s bráchou pročetli přidané příspěvky a upřímně říkám, že zatím nevím. Osobně jsem se vždy klonil k Intelu, ale sestavu AMD od M-Pola rozhodně nezavrhuji, mě se líbí. Brácha již původně zvažoval postavit to na AMD, takže tam ho akorát trošku zaskočila informace ohledně problémů s AM4 deskami.

Asi to vidím tak, že počkáme 14 dní až měsíc, jednak, jaké zkušenosti se objeví ohledně nových AMD desek, a jednak, co předvede RX 580 výkonově a následně jaký bude cenový posun RX480/RX580.

Pokud mne tedy neukamenujete, ozval bych se v tomto vlákně za pár týdnů, aby jsme byli v obraze, o co šlo a věc dořešili.

Díky všem za snahu a ochotu pomoci, přeji pěkný víkend.

Asi to vidím tak, že počkáme 14 dní až měsíc

Ano, jestli neni spech, tak je to rozumne. RyZen vypada vykonove zajimave a jsem presvedcen, ze u RX580 bude taky zajimavy vykonovy posun, akorat holt pockat az doresej ty problemy s deskama.

Osobně jsem se vždy klonil k Intelu

# Ryzen kazdého zaskocil poctem COREs, kdyz mela AMD@FX o 4-Core navic, ryzen by byl od neho jen 20% rychlejsi a AMD FX by porazilo a podalo 2x lepsi vysledek v CINEBENCH, kde jde videt, ze Ryzen jede hrubym vykonem na silu POCTU jader, INTEL tech jader ma méne ale jsou efektivnejsi (kdyz dojde na jednotlivy vykon nebo optimizaci CORE Ryzen ryhchle straci, s 16xC), navic Intel [i7@8800K -299$] stejne Ryzen prevalcuje, lidi zase budou kupovat nové sestavy, protoze Intel vydal 6C/12T -299$ - 8C/16T 399$..
* Ryzen neni spatny, ale zakouit ho dnes, je jeste moc brzo a to i pro vyvojare, kde ukrutne na Ryzen chyby optimizace a tu nezachrani ani 100 Cores, vyvojari maji vse co potrebuji na vyvoj pro Intel, maji dostatecnou motivaci $$. Neudelali to ani u Vishera, navic Intel jde devlopperum hodne vstric, i v DX11 se Ryzenu moc nehce (i s GK vysich trid je tam s intelem ten rozdil podstatnejsi), az na nejakych 10 her a cisel v Benchmark, ale realite, dle mne je Intel stale lepsi volba, i kvuli rozsahle optimizaci..
Prvni FX 81xx byly hrozné az 83xx zcali byt k svetu, u Ryzen bude to samé.

# Nabidnou nekomu Ryzen dnes, je jak nabidnou nekomu polotovar, nebo upeceny narozeninovy 'dort' jen napul, i kdyz je z dobrych vajec, furt to neni ono ..

Když už máte ten hezký popisek, pak se raději ani vyjadřovat nebudu! Jen upozorním tazatele aby dal spíše na kvalitního rádce jako je M-Pol, který tu za ta léta navrhl spousty sestav, před jedincem jako jste vy.
Jinak jdu zvracet!

# Ja uz i dokonce tusim kdo to asi bude, kdo si zmenil premenil svuj NICK, tedy pod ProxyAdresou.

počkať, sestavení na alze nieje zdarma, ale za 1 korunu