Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Největším zatížením systému Windows je... systém Windows?

Zdravím,

mám otravný problém s notebookem (W10); asi před dvěma dny se mi po nabootovaní systému zpomalilo načítání plochy, než se načte dolní lišta, trvá to i 5 minut, když se pokusím otevřít Start tak i víc...
Zatížení procesoru je skoro pořád na 100%, z toho ho nejvíc zatěžuje ''Windows Modules Installer Worker'', ''System'' a samozřejmě schvost (s tím jsem měla problémy už dávno, ty se ale vyřešily samy).
Když se chvíli po startu pokusím zapnout nějaký program (konkrétně Paint Tool SAI, kterému trvá půl vteřiny než se spustí), spustí se asi tak za 5 minut a pak mi celý zamrzne s hláškou ''Microsoft Windows nereaguje, chcete ho ukončit?''
Procesor má také abnormálně vysoké teploty, např. (v klidu) může mít dokonce i 60 stupňů, domnívám se, že to bude právě tím vytížením.

Notebook má kolem pěti let, 4GB RAM, Procesor Intel Pentium, grafika taky Intel, v servisu nebyl

Pokud jsem vynechala nějakou důležitou informaci, prosím připomeňte mě
Předem moc děkuji

Ten strašný zvuk netuším,i kdyby to marně hledalo ten recovery oddíl na pevném disku,nemůže to skřípat.Jedině že se to pak snaží ještě prohledat i tu poškozenou DVD mechaniku,to by mohlo být ono.Zkus ji vypnout v BIOSu,v sekci bootování.Případně ji drátkem otevřít a zablokovat,jestli ten zvuk přestane.

Tak s tímhle už konkrétně neporadím,nemám notebook,natož Lenovo,ani Win 10.Snad tu nějakého znalce najdeš.Tu mechaniku jsi zkoušela nějak otevřít nebo alespoň přiložením prstu zjistit,jestli v ní rachtá?Ten zvuk je pořád stejný?Taky by mohl drhnout větráček uvnitř při startu,nějaké drhnoucí špatné ložisko,což by vysvětlovalo i vyšší teploty,ale to by dělalo asi pokaždé jinak.Bude to ta mechanika.Měla by eventuelně jít vyndat a odpojit,případně koupit pak novou a vyměnit.

Zkoušela jsem, je zaseknutá a nejde ven ani násilím. V tomhle stavu už je asi dva roky a pokud si dobře pamatuje, ještě je v ní CDčko, které ten zásek pravděpodobně způsobuje. A ano, ten zvuk je pořád stejný.
Ještě mě něco napadlo; dřív jsem měla stolní XPečko, které při startu, vypnutí/zapnutí capslocku, numlocku atd. a nebo při hraní starých DOSovek dělalo jakoby ''8bitové'' zvuky, nemohlo by být něco podobného ten zvuk, co dělá ten notebook?
Jestli je to ale tou mechanikou, půjde do servisu.
To už mám asi tři důvody, jestli se nedoplatím, začnu přemýšlet o novém...

Zkoušela jsem, je zaseknutá a nejde ven ani násilím.

Mechanika sa núdzovo otvára zasunutím tenkého predmetu do určeného otvoru (ak niekto nezalepil dvierka sekundovým lepidlom).
//
Na tvojom mieste by som dal NB do rúk niekomu znalému (normálnemu IT technikovi) v tvojom okolí, buď systém kompletne prečistí a spojazdní alebo OS rovno reinštaluje - podľa potreby.

Jestli je v procesech, vytěžujících procesor, opravdu schvost a nikoli svchost, může jít o nějakou havěť. Doporučuji zkontrolovat PC programy AdwCleaner a MBAM v nouzovém režimu. Vše, co najdou, smaž.
Pak se můžeš podívat, co vše se spouští automaticky po startu a vše nepotřebné vyházet (buď přes Správce úloh - záložka Po spuštění nebo si stáhni MS Autoruns)