Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles FPS ve hrách

Dobrý den,

poslední dobou jsem zaznamenal docela velký pokles FPS ve hrách, za normálních okolností bych řekl, že notebook už mám dlouho, a že už prostě neslouží, jak má.
Jenže má to háček, jakmile ze hry vlezu na plochu a poté zpět, tak je okamžitý nárůst FPS o více než 150% (přibližně tolik, kolik normálně mívám), tak se to drží asi 2-5 minut a poté zase klesnou. Na hrách jsem zkoušel různá nastavení, hledal jsem různé rady, jak zvýšit FPS, ale nic.

Stává se to u všech her, pro příklad World of Tanks, League of Legends, Counter Strike: Global Offensive

Notebook:
Windows 10
NVIDIA GeForce GT 730M 2GB
8GB RAM
Intel Core i7 3632QM (4 jádra, 2,2GHz)
Stáří téměř 3 roky

Vůbec si s tím nevím rady, napadá mě už jedině reinstall systému, ale raději se poptám.

Kdyby někoho něco napadlo, byl bych moc rád
Předem děkuji za každou radu

Takže za prvé klasická otázka: Co se dělo mezi tím, kdy to fungovalo a fungovat přestalo?

Za druhé: Můžeš zkusit odvšivit - proskenuj programy AdwCleaner a MBAM v nouzáku, vše, co najdou, smaž.

A za třetí: Zkontroluj, co vše se Ti spouští po startu, jestli tam nejsou nějaký zbytečnosti (buď přes Správce úloh - PO spuštění nebo lépe přes MS Autoruns).