Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit rozlišení displeje?

Zdravím.

Mám otázku. Staré pc konstruktér už nestíhá a má být nahrazeno novým pc.
Původní a funkční pc je skládačka s mb Asus P5Qněco, grafikou Quadro FX3500 a displejem HP LP3065 ( displej má rozlišení 2560x1600 a 3 DVI-D porty ). Displej je připojen DVI-D kabelem.
PC má být nahrazeno pracovní stanicí HP Z240 s kartou Quadro M4000 8GB ( má 4x DP ). Kabel jsem koupil http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=4 988
Pokud jako displej zapojím nějaké staré LG 23" s rozlišením 1920x 1080, je vše v pořádku.
Pokud připojím ten HP 30" nevyloudím větší rozlišení jak 1280 x 800.
Win7 64 bit ( musí být. konstruktérský sw SolidEdge na novějším nejede ), ovladač Nvidia Quadro nejnovější, včera stažený 377.11.
Když v tom sw od Nvidia zkusím nadefinovat uživatelské rozlišení 2560x 1600 displej zhasne.
Zkusil jsem nainstalovat jakýsi ovladač k HP displeji sp47509. Nepomohlo.
Ke kabelu ovladač není. ( jednu chvíli mě to napadlo, protože uprostřed kabelu je asi nějaká elektronika - taková šiška o délce 10 cm a průměru asi 3cm ).

Co s tím zkusit dál?
Podle webu, kde jsem kupoval kabel, by to kabel měl zvládnout. Proč nevidím ani těch 1920 x 1080?

aktivní redukce (aka kabel) má zřejmě Dual-link DVI, tam problém nevidím. Zkus zkontrolovat (manuál), zda HP monitor náhodou nemá nerovnocenné DVI vstupy (např. že jen jeden z nich je DL). Dále mě napadá "klasika", tj. že nvidia má problémy s nestandardními výstupními formáty (už jsem u Quader několikrát zažil, AMD funguje)

Dík za tip. LCD by teoreticky měl mít 3 stejné DVI porty: https://support.hp.com/cz-cs/product/hp-lp3065-30- inch-widescreen-lcd-monitor/3297215/document/c0087 0358

Ale zkusím to pozpřehazovat. Zatím ten starý pc mám na DVI1 a nový na DVI2.
Pokud je problém s Quadrem, tak mám problém i já. Budu muset vysvětlovat, proč na 2 předchozích PC to jede, ale teď ne. ( U těch předchozích PC jsou displeje Z30 a ( http://www8.hp.com/us/en/products/monitors/product -detail.html?oid=5791813 ) a kabely DP-DP ).