Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na překlad www stránky přímo v okně prohlížeče?

Kvůli ukončení podpory Internet Exploreru na Windows XP jsem přešel na Google Chrome, kde se mi velice líbil překlad cizojazyčných stránek přímo v aktuálním okně. Tady mě ale od Chrome pořád někdo odrazoval, že je to díra na malware, tak jsem přešel na FireFox a Operu, byť každý z nich má své silné i slabé stránky, které mi nevyhovuji tak dobře, jak mi vyhovoval Google Chrome. Je ale pravdou, že jsem se tomu moc nevěnoval a používám to tak, jak jsem to nainstaloval, většinou bez dalších pluginu a nastavování.

Nejvíce mi ale chybí online překlad cizojazyčné www stránky, které bylo u Chrome jednoduché a praktické. U Firefoxu jsem si stáhl nějaký plugin, ale ten nabídne (Google) překlad na nové stránce, kde to musím ještě párkrát potvrdit, což je dost otravné a i odkazy z přeložené stránky moc dobře nefunguji. Existuje nějaký prohlížeč, který by tohle zvládal podobným způsobem jako Chrome, fungoval dobře na WIndows XP a byl bezpečnější než Chrome, popřípadě jak přizpůsobit Firefox a Operu, aby tohle uměly stejně intuitivně jako Chrome?

Jenom dodam, neexistuje bezpecnejsi / mene bezpecny prohlizec, ale vice / mene odolny prohlizec vuci chovani uzivateli.
Chrome je rekneme nachylnejsi k tomu, aby do nej BFU nainstaloval nejaky superdoplnek, ktery mu pak stahuje blbosti, hazi reklamy apod.
Firefox si hlida, zda jsou addony podepsane, takze v tom vychazi trochu lip.

Nicmene, i Chrome se da nastavit pro BFU (aby to bylo bezpecny), jenom to proste neni default nastaveni.
Pokud ti vyhovuje, klidne Chrome pouzivej, nikdo te do pouzivani FF nenuti.

No nevím, u Chrome jsem měl problém s neustálým otvíráním reklamních oken, který vznikl kliknutím na reklamní článek na Seznamu, u Firefoxu a Opery se mi nic takové ještě nestalo.

Edit: Jaký si mám udělat názor, když medvěd tady stále píše, že Chrome je děravý jako síto a má osobní zkušenost mu spíše dává za pravdu? Pokud jej lze nějak kvalitně zabezpečit, tak ve zbylých věcech mi celkem vyhovuje.

To těžko, tam to opravdu bylo stylem klik na nějakou reklamu na hubnutí, u které se mi zdála povědomá fotka propagátorky, u které bych to nikdy nepředpokládal a po otevření dané stránky a pokusu o její zavření pak na začaly vyskakovat další reklamy na všechno možné. Vynucené uzavření stránky nepomohlo, stačilo spustit Chrome s čistou stránkou a už se vesele otvíraly nová okna s reklamou. Samozřejmě, že reklama byla stylu jezte kolik chcete a s našim zázračným přípravkem stejně zhubnete a fotka dané osoby (Elena Malysheva) byla asi zneužita. Celkem mě překvapilo, že něco takového je v textové reklamě na Seznamu.

Coz je presne to, o cem jsem mluvil...
Pokud je uzivatel totalni BFU (coz jsi napr. ty), idealni je pro nej mit FF + blokovac reklam (napr. uBlock, ABP apod). FF je trosku odolnej, takze pro tebe asi ideal. Kazdopadne to bohuzel neni chyba Chrome, ze jsi naivni a klikas na nejakou podezrelou reklamu na hubnuti.

To je jako kdybys vinil auto, ze je naprd, ptz jsi do nej nalil benzin misto nafty a ono nejak prestalo jezdit...

Kazdopadne to bohuzel neni chyba Chrome, ze jsi naivni a klikas na nejakou podezrelou reklamu na hubnuti.

Tohle je ale dost blbý argument, ne? Za prvé, pokud chci zjistit, o čem se píše v daném článku, který je nabízen na seriozním webu typu Seznam a zaštiťuje to seriozní propagátorka zdravé výživy typu Cajthamlová a primárně se v nadpisu nemluví o hubnutí, ale o nebezpečí anorexie, tak na něj kliknout musím a za druhé, proč bych se měl nějak omezovat jenom proto, že nějaký program, který při své práci používám, je děravý a umožní něco, co jsem výslovně nepovolil? Kdyby to byla reklama na webu s warezem nebo pornem, tak neřeknu, ale Seznam je snad trochu něco jiného.

PS: Kdybych u Shellu nebo Aralu z pistole s označením N95 natankoval naftu, taky bych si za to mohl sám?

Pletes si pojmy a dojmy, pritom zkusim opomenout "seriozni" Seznam :)

1) reklamy nedodava Seznam, ale nejaka externi firma, napriklad imedia a je jich mraky dalsich, Seznam je jenom zobrazi
2) na nic klikat nemusis
3) on praveze uplne deravy neni

co jsem výslovně nepovolil

Jenomze ve vychozim nastaveni je to povolene a protoze ty jsi nic nezakazoval, tak neni duvod se divit.
Funguje to presne tak, jak je to nastavene.

Jenze Chrome je na WinXP hooodne stara a derava verze, to opravdu neni dobry napad pouzivat.

U FF tohle nevim, ja mam doplnek, kterym si oznacim jen cast textu, klinku a on mi ho do toho textu prelozi. Mne to takto vyhovuje, hodne vecem na anglickych strankach rozumim a kdyz neco uprostred textu nevim, tak jenom takto oznacim a mam preklad. Na jine weby mimo cesky a anglicky psanych nechodim, takze me preklady celych stran miji.

K přeložení stránky otevřené ve FF používám používám záložkou s touto adresou

javascript:var%20t=((window.getSelection&&window.g etSelection())||(document.getSelection&&document.g etSelection())||(document.selection&&document.sele ction.createRange&&document.selection.createRange( ).text));var%20e=(document.charset||document.chara cterSet);if(t!=''){location.href='translate_t'+t+'&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie='+e;}else{lo cation.href='translate'+escape(location.href)+'&hl=cs&langpair=auto|cs&t bb=1&ie='+e;};