Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Raspbian - připojení síťového disku

Ahoj,

řeším další problém. Snažím se připojit NAS který mám v síti. Postupuji takto

sudo mkdir /media/NAS

a do /etc/fstab jsem přidal řádek

[IP adresa NASu]:/nfs/Public /media/NAS nfs rw,user 0 0

Údajně se po

sudo mount -a

má připojit ten síťový disk do složky NAS, ale nic se neděje. Zřejmě opět něco přehlížím...

loading...

upřímně? Nevim...
Jdu zkusit ten druhý příkaz co to vyplivne.

EDIT: příkaz mount /media/NAS nedělá vůbec nic, jdu mrknout na ten NAS a jeho NTF

Kodi mi ten NAS najde přes přes sambu, tak nevim

EDIT2: Ha! Na NASu bylo NFS vypnuté, tak jsem jej zapl a teď mě terminál vyřve

access denied by server while mounting

Takže tipuju problém s právama, ale na NASu snad práva ani nastavit nejdou:-/

EDIT3: upravil jsem

[IP adresa NASu]:/nfs/Public /media/NAS nfs rw,user 0 0

na

[IP adresa NASu]:/media/Bittorrent /media/NAS nfs rw,user 0 0

protože to jinak nedávalo smysl, ale stále stejná chyba access denied by server, přestože na složku media mám nastaveno teda čtení/zápis