Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router

Dobrý deň prosím o radu, ktorý router je lepší do štvorizbového bytu.

ASUS RT-AC51U USB
Asus RT-AC750
Asus RT-N12E

Za rady vopred ďakujem.

značku asus nesleduju, krámy s jejich firmware mě nezajímají.
když to zašiješ kamsi do rohu bytu, jak je zdejším dobrým zvykem, a budeš chytat signál ve špeluňce přes 3 zdi, tak budou stát za houby všechny.

ten poslední je podle názvu zastaralý shit, tím bych neztrácel čas.

jestli žiješ v představě, že je některý router "výkonnější", tak vysílací výkon je omezený pro všechny stejně.
záleží, jak se víceanténové routery dokážou vypořádat s prostředím.

Naprostý souhlas.
Pro tazatele:
Norma v Evropě je 100 mW EIRP max, nejméně uz od 90. let min. století, kdy jsem začal instalovat v ČR wifi (asi jsem byl první :-) a AP stalo tehdy čtvrt mega :-))
Kdyz ale použije antény s 5 dBi namísto "obvyklých" 3 dBi, vyzařované laloky budou více zploštělé (méně vyzařování do pater nad a pod úrovně instalace), ale silnější signál v horizontální rovině, což tazatel potřebuje, zářit o patro pod a nad nepotřebuje. Při zachování maximálního povoleného vyzařovaného výkonu bude mít tedy na daném patře "lepší" signál ...