Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mi tiskárna

Dobrý den,
přestala mi tisknout černá barva. Mám tiskárnu canon ip 1800. Nejprve došla, vyměnila jsem barvu za novou a už se nic nevytisklo. Když zadám tisk zkušební stránky, vše se vytiskne v pořádku. Dám tisk dokumentu a nic. Vyleze prázdný papír. Zavirováno nemám.
Děkuji za radu
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Dej vytisknout "Kontrola trysek" (Tiskárna->vlastnosti, ucho Údržba). Tam bys měl vidět, jestli černá opravdu tiskne. Není vyloučeno, že zkušební stránka Widlí je tištěna mícháním barev a ne pouze černou. Jestliže netiskne a je tam originální butylka s inkoustem, může být zaschlá či vyschlá - kontrola: Vyjmout nádobu a prstem na filc se přesvědčit, jestli bude prst černý. Může být zaschlá hlava, pokusit se funkcí "Čištění" nebo pak i "Hloubkové čištění" a pokusit se trysky toto funkcí profouknout.

TO vypadá na nějakou softwarovou záležitost. Neměl se ovladač tiskárny? Není tam nastavení na potlačení černé? Nebo mne napadá, jestli není nastavena v dokumentu nějaká implicitní barva a ta je bílá pro tiskárnu? Zkus dokument vybarvit (ctrl+A) a nastavit černou barvu písma.